Zirkonyum Diş Kaplaması Hakkında Fiyat ve Detay Bilgileri

Zirkonyum Diş Kaplaması Hakkında Fiyat ve Detay Bilgileri

Gelişen teknoloji ve insanlarda sağlıklı yaşam bilincinin artması ile birlikte insanların dişlerine ve diş sağlığı ve diş estetiğine gösterdikleri özen de artış gösterdi.Klasik diş kaplamalarındaki renk uyumsuzlukları, uyum bozuklukları ve sert bir şeyler yerken kırılma risklerine karşı yeni diş kaplama materyali keşfedildi ve uygulanmaya başlandı. Zirkonyum beyaz ve diş rengine en yakın malzeme olması, yüksek mukavemeti ile özellikle azı dişlerdeki dayanıklılığı ve orijinal dişlerle mükemmele yakın renk uyumu ile halen en çok tercih edilen diş kaplama malzemesidir.

Zirkonyum altyapısı ile yapılan kaplamalar ve dişlerde diş eti problemi görülme oranı oldukça düşüktür. Ayrıca zirkonyum dişler kesinlikle alerjik olmadıkları için oldukça sağlıklıdır. Yarı ışık geçirgenliği ile orijinal dişlere çok yakın bir görünüm sağlaması, estetik kaygı güden insanların beklentilerini tamamı ile karşılaması zirkonyum diş kaplamalarının en büyük artılarıdır.

 

 

Zirkonyum Kaplamanın Hazırlanması

 

Zirkonyum kaplamalar, normal diş kaplamalarının hazırlanma süreci ile aynı işlemlerden geçer. Zirkonyum kaplama yapılacak dişlerin kesilmesi, ölçülerin alınması, ilk prova ,ikinci prova, kaplama renginin hasta tarafından seçilmesi gibi aşamaların tamamı normal diş kaplamaları ile aynıdır. Yapılan tek farklılık diş kaplamasının zirkonyumdan üretilmesidir.

 

 

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

  • Zirkonyum orijinal dişler gibi yarı geçirgen özeliktedir. Bu nedenle doğala en yakın diş kaplamasıdır.
  • Diş eti çekilmelerinde metal kaplamaların altından koyu renkli metal ortaya çıkarak kötü bir görüntü oluştururken zirkonyumda alttan görünen parçalar da doğal diş renginde oldukları için estetik olarak kötü bir görüntü sergilemezler.
  • Altyapıda metal kullanılmadığı için güneş ışığı veya ortam vurduğunda kötü bir görüntü oluşmaz.
  •  Özel tutkallarla yapıştırıldıklarından dolayı daha sağlam olurlar ve daha doğal bir görünüm sergilerler.

 

 

Zirkonyum Diş Kaplaması Fiyatı

Zirkonyum diş kaplaması çok daha fazla işçilik gerektirmesi, kullanılan malzemenin daha pahalı olması, yapılan işlemlerin teferruatlı olması nedeni ile normal porselen kaplamalara göre biraz daha fazla maliyetlidirler. Fakat yapılacak küçük bir araştırma ile çok kaliteli zirkonyum kaplamaları, çok daha hesaplı fiyatlara yaptırmanız mümkün olabilmektedir. Ayrıca zirkonyum kaplamaların fiyatları, şehirlere hatta şehirlerdeki semtlere göre bile farklılık gösterebilmektedir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Zirkonyum Diş Kaplaması Hakkında Fiyat ve Detay Bilgileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık