Zayıflamaya Yardımcı Çaylar

Resim bulunamadı

Bitkisel çaylar, günümüzde pek çok kişi tarafından tüketiliyor. Özellikle kan dolaşımını hızlandıran özelliği ile bilinen bitkisel çaylar, bu konuda da önemli bir role sahip. Oksit atımı, keza formda kalma ve benzeri hareketler gibi pek çok özellik için, birbirinden farklı seçenekleri değerlendirebiliriz. Lakin sizlere vereceğimiz çaylar, en nihayetinde zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

 

Bitkisel Çaylarımız;

 • Mate çayı: Kan dolaşımını hızlandıran bir etkisi vardır ve pek çok tıp insanı tarafından tavsiye edilmektedir. Kafein bulunur içinde bu çayın ve daha fazla enerji harcamanızı sağlar. İçinde bulunan C vitamini sayesinde, bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.
 • Yapılışı için; bir bardak çaya bir tatlı kaşığı kadar konulmalıdır. Sıcak su dökerek, ortalama 5- 6 dakika demlemeye bırakın.
 • Oolong Çayı: Yağların yakılmasını hızlandıran bir çay çeşididir. Vücutta yağ depolanmasına karşın, bu çay sık sık tüketilebilir.
 • Yapılışı için; Bardak başına bir tatlı kaşığı konularak, 3 dk demlenmesini beklemelisiniz.
 • Kayın ağacı yaprağından yapılan çay: İçerdiği etkili maddeler sayesinde, vücudunuzda biriken fazla suyu ve zararlı maddeleri atıyor.
 • Yapılışı için: Bardak başına bir kaşık ve sıcak su ile 4 dakika demlenmeye bırakılır.
 • Limon otu çayı: En çok duyduğumuz çaylardan birisidir. Bağırsaktan yağ emilimini azaltıyor.
 • Yeşil çay: Yağın yakılmasını hızlandıran bir çaydır.
 • Isırgan otundan yapılan çay: Kanserden koruyucu bir etki ve fazla suyun vücuttan atılmasını sağlamak.

Bu çaylar, sizin için en önemli çaylardır. Zayıflamak istiyor iseniz, en azından bu işlem için düzenli bir şekilde spor yapıyor iseniz, bu tarz çalışmaları sık sık kullanabilirsiniz. Keza bu çaylar kendi başlarına fazla bir mucize üretemezler. Lakin spor yapıyor iseniz molalarda ve spor ardından yapacağınız tüketimler, sizler için gayet etkili sonuçlar üretecektir. Bu yüzden, gayet kaliteli çaylardır bu çaylar. Zayıflamaya yardımcı çay olarak oldukça fazla sevilir ve en çok sevilmesinin bir diğer önemli nedeni, bitki çayı olmasıdır. Bu çayların etkili sonuçlar vermesi, bizler için çok daha farklı stiller oluşturacaktır.

 

 

Hem İçin, Hem Zayıflayın

İçerek zayıflamak, eminim ki çoğunuzu mutlu eden bir cümle duyumudur. Lakin, bu içme çay olarak baz alınmıştır. Yemeğinizi düzenli olarak yiyerek, düzenli olarak sporunuzu yaparak, zayıflamak adına önemli adımlar atacaksınız. Bu adımların arasına bid de bu bitki çaylarını koyar iseniz, daha da keyifli hale gelecek zayıflama işlemi. Bunun için, sık sık bu çaylardan tüketmenizi öneriyoruz. Bu sayede hem daha eğlenceli bir zayıflama sistemine dahil olacaksınız, hem de kaliteli bir yaşama ulaşacaksınız.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Zayıflamaya Yardımcı Çaylar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. beyazgundem diyor ki:

  Kurt Üzümü Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?:

 2. Physiohdotcom diyor ki:

  Kuru Baklagiller Nasıl Zayıflamaya Yardımcı Olur?

Yorum Yaz

Yukarı Çık