Yüze Limon Sürmenin Faydaları ve Zararları

17 Kasım 2015
Yüze Limon Sürmenin Faydaları ve Zararları

Limon içerdiğinde yer alan vücut için oldukça yararlı asit miktarı ve pH değeri ile çok uzun zamandır insanoğlu tarafından doğal bir şifa ve güzellik kaynağı olarak atfedilen bir meyvedir. C vitamininin ilk akla gelen besin kaynaklarından olan limon vücudu  gereksinim duyduğu doğal bir antioksidan ve aynı zamanda bakterileri yok edicidir.

Yüze Limon Sürmenin Faydaları Nelerdir?

limonun yüze yararları

Limon cildiniz için son derece faydalı olan bir besindir. Limonun kendisini ya da suyunu cildinize sürmeniz, cilt sağlığınız için son derece yararlıdır. Bunun limon kalp sağlığı için de son derece faydalıdır. – Limon, yüzde meydana gelen akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt lekelerine iyi gelmekte, bu lekelerin tedavi süreçlerinin hızlanmasını sağlayacaktır.

– Limon, cildinizde meydana gelen cilt hastalıkları için tedavi sağlayıcı özelliğe sahip olan bir meyvedir.

– Limon yalnızca cildiniz için değil vücudunuzun geri kalan bütün uzuvları için son derece yararlı olan bir besindir.

– Limonu olduğu gibi direk yemek, yemeklerin içerisinde kullanmak kullanmak ya da limon suyu içmek idrar söktürücü, oluşan böbrek tıkanıklıklarını açıcı, vücuda dinçlik sağlayıcı, kolesterolü düşürücü ve kanı düşürücü pek çok etkiye sahip durumdadır.

Yüze Limon Sürmenin Zararları Nelerdir?

Yüzünüze fazla miktarda limon sürmek birtakım cilt hastalıklarının ve cilt bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Fakat bu gibi durumlar, limonun aşırı kullanımı söz konusu olması durumunda geçerli olmaktadır. Buna bağlı olarak normal düzeyde limon kullanımının yüz ve cilt sağlığı açısından herhangi  bir zararının bulunmadığını açıkça belirtmek isteriz. Limonun yalnızca yüz ve cilt sağlığı üzerindeki etkilerinden söz etmek  gerekirse, aşırı miktarda limon kullanımı reflü, gastrit ve ülser gibi mide problemlerine zemin hazırlayıcı bir etkiye  sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra yine aşırı derecede limon tüketimi dişlere ve genel anlamda ağız sağlığına da zararlı olabilmekte ve diş etleri üzerinde de kanamalara yol açabilmektedir.

Fazla miktarda limon tüketimi sinir sistemi için de birtakım problemlere yol açabilmektedir bu nedenle de sinir sistemi ile alakalı rahatsızlık geçirmiş olan kişilerin ciltleri için limon ve limon maskesi kullanmayı tekrardan bir gözden geçirmeleri ve hatta  en mantıklısı bu hususta doktorlarına danışmaları gerekmektedir
Tüm bunların yanı sıra aşırı miktarda limon tüketimi göz sağlığı için de zararlı etkilere yol açabilmektedir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık