Yüzdeki Kırmızı Noktalar ve Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

17 Temmuz 2014
Resim bulunamadı

Sivilce ve kırmızı noktalar cilt yapısına ve kişinin yaş durumuna göre çeşitlilik göstermektedir. Sivilce ve kırmızı noktalar özellikle ergenlik dönemlerinde yaşanan hormon değişimleri sonucunda ciltte meydana gelen içi iltihap dolu oluşumlar olarak tanımlanabilir. Sadece ergenlik dönemlerinde değil kadınların hormon değişimleri yaşadığı ayın belli dönemlerinde de en çok karşılaşılan durumlar olarak ifade edilebilir. Sivilce ve kırmızı noktalar strese bağlı olarak gelişen durumlarda da ortaya çıkmaktadır. cilt yapısı sivilce oluşumunda oldukça önemlidir. Özellikle yağlı ciltlerde biriken yağ iltihaplı oluşumlara neden olmaktadır.

 

Sivilce ve Kırmızı Nokta Oluşumlarının Nedenleri

Sivilce ve kırmızı nokta oluşumunun çeşitli nedenleri olabilir. Bu nedenlere bağlı olarak gelişen bazı durumlarda sivilce ve kırmızı nokta oluşumları meydana gelmektedir. Sivilce ve kırmızı nokta oluşumu aşırı terlemeye bağlı olarak vücutta oluşan kirlerin deri altında birikimi sonucunda oluşmaktadır. Bu konuda dikkatli olmak gerekir. Dikkatli bir gözlem yapıldığı zaman kırmızı nokta ve sivilcelerin özellikle yaz aylarında daha fazla oluştuğunu görmek mümkündür. Sivilce ve kırmızı nokta oluşumları genel olarak kadınların hormon değişimleri yaşadığı adet zamanlarında oluşmaktadır. Kısa süreli bir oluşum olduğu için üzerinde durulması mantıklı değildir. Sivilce ve kırmızı nokta oluşumları aynı zamanda kullanılan kozmetik ürünleri sebebi ile ortaya çıkabilir. Kalitesiz makyaj malzemelerinin kullanılması aynı zamanda çok sık kullanılması cildin nefes almasını zorlaştıracağı için zararlı oluşumlar meydana gelmektedir.

 

 

Sivilce ve Kırmızı Nokta Tedavisi

Sivilce ve kırmızı noktalar 6 aydan uzun bir süre cilt üzerinde etkisini kaybetmeden kalıyorsa bu durumda önlem alınarak uzman doktorlar tarafından kontrollü bir tedaviye başvurmak gerekebilir. Cildiye doktoru ile yapacağınız görüşmeler sonrasında hormonları dengeleyerek vücudun dengesini düzene oturtacağı bir ilaç tedavisine başlanması gerekir. Tüm bunların dışında makyaj ürünlerinin kullanımı azaltılabilir. Ayrıca cildin sürekli olarak temiz tutulması oldukça önemlidir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Yüzdeki Kırmızı Noktalar ve Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık