Yüzde Ciltte Yanma ve Kızarma Neden Olur Nasıl Geçer?

23 Temmuz 2014
Resim bulunamadı

Yüzde, ciltte oluşan kızarıkların ve yanıkların temelinde 2 neden yer almaktadır. Bunlardan ilki, aşırı baharatlı yemekler yemek, diğeri ise aşırı alkol tüketmektir. Bu tarz nedenlerden dolayı yüzünüzde kaşıntı ve yanma hissi, kızarıklık, sivilce oluşacaktır. Bu tarz problemlerin önüne geçebilmek için tıp bu konuda bir hayli ilerledi. Ancak hassas bir yapıya sahip olan bireylerde kimyasal destekler vücudun dengesini karıştırabiliyor. Bundan dolayı ilk başta doğal yöntemlere başvurulmalıdır. Yüzde, ciltte yanma ve kızarma hastalığının sonucunda oluşan yanma ve kızarıklıklar bir süre sonra kendiliğinden kaybolabilmektedir. Bu sıkıntıların önüne geçmek için birçok imkân bulunmakta, fakat biz kaliteli maskeler kullanmanızı öneriyoruz.

 

TIBBİ MÜDAHALE

  • Her gün yüzünüzde ya da cildinizde yanma ve kızarma hissediyorsanız,
  • Acının vücudunuzda yayıldığını ve git gide daha da arttığını hissediyorsanız,
  • Kılcal damarlarda oluşan kan pıhtılaşmasının ve ağrıların, hastalık sonucunda daha da serleştiğini düşüyorsanız,
  • Yediğiniz yiyeceklerden dolayı bu tarz sıkıntıları yaşadığınızı düşüyorsanız,

Kesinlikle dahiliye uzmanına görünmelisiniz. Eğer yaşadığınız durum alerjik ya da bakteriyel bir sorun ise doktora gitmediğiniz sürece daha da artış gösterir ve daha farklı sıkıntılara neden olur. İnsanlarda bu tarz hastalıkların kendiliğinden geçeceği düşüncesi olduğundan dolayı pek doktora gitmek tercih edilmiyor. Ancak bu durumda hastane ya da doktor korkunuz olsa bile kesinlikle doktora gitmelisiniz. Çünkü birçok hastalık bu tarz sıkıntılarla oluşuyor. Belki de bir başka hastalığa sebep olabilecek bu derdiniz doktora gittiğinizde daha iyi bir yaşam sağlayacak.

 

 

CERRAHİ YÖNTEM

Yüzde, ciltte yanma ve kızarma için tedavi yöntemlerinden ikincisi de cerrahi yöntemdir. Yüzünüzde ya da cildinizde genişleyen ve bu nedenle ağrı hissetmenize neden olan damarlarla ilgili birtakım operasyonlar gerçekleştirilir. Damarlara müdahale etmek için, sinir uçlarının kesilmesi ile ortaya çıkan hastalık, insanların daha rahat bir şekilde yaşamasını sağlayacaktır. Lazer tedavisine göre daha düşük bir ücretle gerçekleştirebileceğiniz bu tedavi yöntemi uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilirse başarılı olur. Bu nedenle seçiminizi yaparken özen göstermeli, araştırmalar yapmalısınız. Yüzünüzü ve cildinizi koruyun, dikkatli kullanın ki daha rahat gülümsemeye ve cilt yapısına sahip olun.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Yüzde Ciltte Yanma ve Kızarma Neden Olur Nasıl Geçer? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık