Yüz Kızarması Neden Olur?

27 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Günümüzde, pek çok hastalık an ve an yaşanabiliyor. İnsanların hızlı bir şekilde farklı hastalıklara ulaşması ve günümüzde yaşanan birbirinden garip olayların hızlanması, keza hayatın daha da derinliklerinde yaşanan sıkıntılara bakış atmamızı sağlıyor. Bu yüzden, çoğu insanın farklı durumlarda geliştirdikleri alerjiler bulunuyor. Tabii ki bu alerjiler, çoğu zaman istemsizce oluşuyor lakin, insanların bu alerjilere boyun eğmesi, bilinen bir gerçek olarak hafızalarımızda yer ediniyor! Yüz kızarması, pek çok farklı nedenden oluşabiliyor. Bu nedenlerin arasında, insanların sık sık hastalanması yer alıyor en başında. Eğer ki düzenli olarak geçirdiğiniz belirli bir hastalığınız yok ise, bu tarz hastalıklara yakalanmayacaksınız ve rahat edeceksiniz. Lakin yüz kızarması olayı, sadece hastalıklar ile dengeli giden bir sıkıntı değil!

 

 

Yüz Kızarmasının Nedenleri Arasında Yatan Sıkıntılar!

 • Yüz kızarması, alerjik reaksiyonlar neticesinde oluşabiliyor.
 • Yediğiniz bir meyve, yahut son kullanma tarihi geçmiş bir ürün tüketimi,
 • Yüzünüze krem halinde uyguladığınız ilaçlar  ve benzeri kürlerin yanlış uygulanması,
 • Güneş alerjileri ve benzeri güneş sıkıntılarına sahip bir beden,
 • Cildinizin farklı durumlarda tepki göstermesi ve benzeri gibi pek çok sıkıntı.

 

 

Bu tip maddelerin arasında, illa ki sizin de yüzünüzü kızartan bir neden yatıyordur. Bu nedenlerin arasında en çok bilinen, güneş kızarıklıklarıdır. Son kullanma tarihi geçen ürünlerin tüketimi de bu tarz sıkıntılara mahal vermektedir. Dikkatli bir ilaç kullanıcısı isek, yan etkisi dahilinde kullandığımız ilaçlarda bile bu tarz sorunları ortadan kaldırabiliriz. Lakin akabinde, yüz kızarması bu ve benzeri maddelerden dolaylı oluşur. Maskeler ve kürler kullanılarak, bu tarz sıkıntıların üstesinden gelebilirsiniz. Doğal yüz maskeleri ve özel kürler, sizlerin bu tarz kullanımlarında daha da yararlı olacaktır. Yararlı maske kullanımları için, dikkatli olunuz ve önerdiğimiz maskeleri tercih ediniz!

Ne Gibi Maskeler Öneriyoruz!

Yüz maskelerinin arasında, en çok dikkat çeken ve bu tarz sıkıntılar neticesinde tedavi destekli olarak kullanılan maskelerin arasında yer alan ürünler;

 • Sebze destekli yüz maskeleri,
 • Yumurta akı destekli maskeler,
 • Meyve kabuğu ile yapılan maskeler,
 • Özel karışımlar ve bitkisel kür desteği ile yapılan maskeler,
 • Ve son olarak, meyve püreleri ile yapılan yüz maskeleridir.

Bu tarz maskelerin kullanımı sonucunda, yüz kızarıklığınızı minimize edebilir ve oldukça güçlü bir şekilde azaltabilirsiniz. Bunları yapmak için ise, dikkatli bir şekilde bu maskeleri hazırlamanız gerekiyor. Bu işlem aslında oldukça eğlenceli ve bir o kadar da pratik anlatımlar içeren maddelere sahip. Keza maske hazırlama işlemi, günümüzde gayet rahat standartlar çerçevesinde gerçekleşiyor. Siz de sizin için en önemli olan maskelerin arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Lakin biz, C vitamini ağırlıklı maskeleri öneriyoruz. Çünkü yüz kızarması gibi sıkıntılarda, en önemli vitaminlerin başında C vitamini geliyor!

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ebru diyor ki:

  yüz kızarmasının kalp rahatsızlıkları ile ilgisi var mıdır? benim yüzüm çok kızarır ayrıca mitral kapak yetmezliği başlangıç seviyesi tanısı konulmuştu.

Yorum Yaz

Yukarı Çık