Vücut Geliştiriciler için Motivasyon Önerileri

Vücut Geliştiriciler için Motivasyon Önerileri

Merhaba arkadaşlar.

Motivasyon, sadece vücut geliştirme için değil her türlü işimizde (ders çalışmak, iş vs.) en önemli unsurlardan biridir ve bizi doğrudan etkiler, vücut geliştirme motivasyon ise her şeyin yarısıdır, her şey olan ise istemektir. Herkes kendini motive edebilir, önemli olan birisinin size yol göstermesidir, sizin yapacağınız ise o yola asvalt atıp, o yoldan geçmektir. Ben size yol göstereceğim, her neyse! Başlayalım:

Hoşlandığınız şeylerin bir listesini yapın, bu karşı cins olabilir, çeşitli meyveler, müzik, aklınıza ne geliyorsa artık.

Bu hoşlandığınız şeyleri kullanın, mesela şınav çekmek sıkıcı geliyorsa, diyelim ki çilekten hoşlanıyorsunuz, bir tabağa çileği doldurun ve her 3 inişte 1 tane alın. Bunu hayal gücünüzle şekillendirebilirsiniz, sınırınız olmasın!

Bir kişiden hoşlanıyorsunuz diyelim, onun bir fotoğrafını alın ve mekik pozisyonuna geçin, mekiğe kalktığınızda görebileceğiniz, indiğinizde göremeyeceğiniz bir yere koyun, bu sizi mekik çekmeye itecektir, ama kendinizi kandırırsanız bir işe yaramaz, anladınız onu artık…

 

Sizden daha çok acı çekenleri düşünün, mesela komando eğitimi videoları izleyin, adamları insan yerine koyuyorlar, eziyorlar resmen, fitness filan o adamlar için ezik işi tabir edilecek cinsten artık gerisini siz düşünün, bunları düşünerek “benim çektiğim acımı lan!” tarzı spora her türlü devam edin gevşemeyin.

 

 

Bu işi yapmak için bir amacınız olsun, güzel vücudum olsun istiyorsunuz, tamam eyvallahta, o vücudu niye istiyorsun? Kız düşürmek için filan deme şimdi, o iş vücutla olmuyor emin ol, neyse, yalandan da olsa bir amacınız olsun, “lan dünyanın bana ihtiyacı var, alienler basarsa milleti kim koruyacak? Tabi ki benn! ” gibi düşüncelerle kendinizi kandırın, ama hiç şüphe olmasın içinizde, kendinizi akışına bırakın, her türlü inanın buna, işiniz bitiğinde yavaş yavaş kurtarırsınız kendinizi merak etmeyin.

Yorulma konusunu unutun, acıyı isteyin, evet evet, isteyin, hatta acı çekmek için yapın o sporları, merak etmeyin vücudunuza bir zararı olmaz, aksine çok daha iyi gelişir, şınav çekerek kendinizi öldüremezsiniz zaten :) korkularınızdan arının, bunun en iyi yolu korkularınızın nedenini sorgulamaktır, bir nedeni yoksa atın gitsin. Sıkı çalışmalar.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Vücut Geliştiriciler için Motivasyon Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık