Tok Tutan Besinler Nelerdir?

Resim bulunamadı

Fazla kilolarınız, sadece dış görünüşü etkilemiyor. Aksine pek çok konuda kanserden tutun da hastalıklara kadar oluşan bir sıkıntı ortamı yaratabiliyor. Bu tarz fazla kilolardan kurtulmak için, yine aynı yemeklerden faydalanabilirsiniz. Bunun için ise, tok tutan besinleri ön plana çıkarmamız gerekiyor. Bu sayede hem tok kalacak, hem de kilo verebileceksiniz. Çünkü tok tutan besinleri genellikle kilo vermek için kullanıyor insanları ve daha da farklı stillerde oluşturulan tedavi menülerinde de karşımıza çıkıyor bu besinler. Bazı yemekler, gün içinde uzun süre sizi tok tutacaktır ve bu sayede daha az kalori alarak zayıflama ve formda olmanıza yardımcı olacaktır.

Tok Tutan Besinler Tam Olarak Nelerdir

  • Elma
  • Salata
  • Yulaf Ezmesi
  • Yeşil çay
  • Protein
  • Baharat

 

Ayrıntılı Olarak Nedir Bu Ürünler:

Elma: Vitamin ve mineral bakımından oldukça güçlü olan bu meyve, lifli yapısı nedeni ile oldukça güçlü bir tok tutucudur. Tokluk hissini uzatır ve düşük kalorilere sahiptir. Kanınızın glikoz değerini dengeler ve sağlıklı bir şekilde kilonuzu kontrol etmek için kullanılacak gıdalardan birisidir.

Salata: Marul, lahana, kereviz, salatalık ve diğer yeşil yapraklı sebzelerin de desteği, tok tutan besinler konusunda size destek sağlayacaktır.

 

 

Yulaf kepeği: Son yıllarda adı çok sık duyulan yulaf kepeği insanı uzun sure tok tutuyor. Üstelik düşük glisemik indeksi sayesinde şeker metabolizmasının da dostu. Kan şekerini çok yavaş yükselttiği için ani iştah ataklarını önlüyor, geç acıkılmasını sağlıyor. Bir başka güzel tarafı da bağırsakların çalışmasını desteklemesi. Kabızlık sorunu çekenler mutlaka tüketmeli.Brokoli: İşte bilim dünyasındaki herkesin üzerinde fikir birliği sağladığı bir besin; kanser savaşçısı brokoli! İçeriğindeki pek çok madde sayesinde brokoli tam bir şifa kaynağı. Vitamin, lif, kalsiyum yönünden de zengin olan brokoli aktif zayıflama sürecinde sofraların baş tacı olmayı hak ediyor. Brokolinin buharda haşlanıp, küçük parçalara bölünüp, üzerine limon, çok az zeytinyağı ve baharatla yenmesi öneriliyor. 

Beyaz lahana: Beyaz Lahananın çok düşük kalori değeri, içeriğindeki yüksek lif sayesinde tok tutan gıdalar arasında. Dikkat, lahana denince aklınız başka yerlere gitmesin, son günlerde özellikle internette kendine ciddi bir pazar bulan lahana kapsüllerinden söz etmiyorum. Bildiğimiz pazardan, marketten alınan, öz be öz yapraklı lahanadan bahsediyorum. Pazarlama tuzaklarına sakın aldanmayın, siz siz olun her şeyin doğalını tüketin. Zayıflamaya karar verenler özellikle tüketmeli, “ben kilomdan memnunum” diyenler de haftada bir gün mutlaka yemeli. Ama zayıflayacağım diye günlerce sadece ve sadece lahana çorbası içilmemeli. Unutmayın, beslenme denge işidir, lahanayla ömür geçmez. Ayrıca bu stillerde sunulan beslenme şekilleri, sizi tok tutacak ve gayet etkin çalışmalar sunarak hem kaliteli, hem de dengeli beslenmeniz açısından büyük artılar sunacaktır. Sadece dikkat etmeniz ve kendinize iyi bir şekilde bakmanız gerekiyor. Sağlıklı yaşamlar dileriz!

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Tok Tutan Besinler Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık