Sürekli Burun Tıkanması Neden Olur ve Tedavisi

14 Ağustos 2014
Resim bulunamadı

Mevsim geçişlerinde yaşanan burun tıkanıklıkları kişilerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Burun tıkanıklıkları çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu nedenler ortadan kaldırıldığı ve gerekli önlemler alındığı takdirde burun tıkanıklıkları engellenebilir. Burun tıkanıklığı sonucunda nefes alış verişi güçleşeceği için kişinin yaşam kalitesini düşürecektir. Burun tıkanıklığı kronikleştiği zaman ciddi hastalıklara neden olmaktadır. Bu açıdan burun tıkanıklığı deyip hafife almayın. Arkanıza yaslanın ve küçük bir burun tıkanıklığının ne gibi hastalıkların belirtisi olduğuna bir bakın.

 

Burun Tıkanıklığının Nedenleri

Burun tıkanıklığı ciddi hastalıkların belirtisi olarak ifade edilebilir. Bu açıdan gerekli önlemlerin alınması ve bu durumun hafife alınmaması gerekir. Burun tıkanıklığı burunda oluşan ve sürekli olarak büyüyen bir kemiğin oluşumu sonrasında ortaya çıkmaktadır. Ayrıca burun içerisinde oluşan iltihaplanmalar burun tıkanıklıklarına neden olur. Geniz etinde meydana gelen büyümeler burun tıkanıklıklarına neden olarak zorlukla nefes alınmasına neden olabilir. Ayrıca burun çatısında meydana gelen daralmalar sürekli hale gelen burun tıkanıklıklarına neden olduğu için bu durum dayanılmaz bir hal almaktadır.

 

 

Burun Tıkanıklıklarının Tedavisi

Burun tıkanıklıklarının tedavisi durumun nedenine göre çeşitlilik göstermektedir. Ancak en büyük sebeplerden biri olarak bilinen burun kemikleri ameliyat ile alınmadığı takdirde sürekli olarak tekrar etmeye devam edecektir. Ayrıca burun tıkanıklıklarının önlenmesi için burunda meydana gelen polipler acısız bir yöntem ile yakılabilir. Polip dediğimiz şey burunda nedeni bilinmeyen sebepler ile ortaya çıktığı için en kısa süre içerisinde müdahale edilmesi gerekir. Burun tıkanıklıklarının bir diğer sebebi ise geniz eti olduğu için geniz eti ameliyatı ile birlikte bu sorundan kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık