Supplement Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Supplement Nedir ve Nasıl Kullanılır?

DOĞRU SUPPLEMENT TANIMI VE DOĞRU SUPPLEMENT KULLANIMI

Birçok kişinin aynı yanılgıya düştüğünü görüyoruz. supplementlerin doping olduğuna dair insanlarda genel bir algı var ve bu yüzden kullanımına pekiyi gözle bakmıyorlar. Supplement nedir, Supplementler nasıl kullanılır sorusunda önce tanımdan başlamakta fayda var. Sebebi ise supplementleri ilaç zannettikleri için ilerde bir gün sporu bıraktıklarında vücutlarının eskisinden daha kötü bir hale gelebileceğini sanan çok sayıda kişi var. Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım, supplementler asla ve asla ilaç ve türevleri arasında değildir.

supplement-nedir

Supplementler vücut geliştirmede idman öncesi vücudun kas yapı sistemini destekleyen, gerekli amino asit ve protein takviyesini sağlamada çok yararlı, dünyaca bilinen ve tanınan markaların devletin iznini alarak hukuki ve yasal işletmeler tarafından faturalı satılan son derece legal maddelerdir. Supplementler için böyle derin bir tanıma ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz açıkçası. Kreatin, protein, amino asit desteği sağlar ve vücut çalışan birinin antrenman öncesi aldığında ve doğru kullanıldığında gerçekten etkisini hissedersiniz. Peki, Supplementler nasıl kullanılır?

supplement

Çok çeşitli supplement çeşitleri mevcuttur. Kreatin,protein tozu, amino asit takviyesi gibi. Hepsinin de kullanımı kişiden kişiye, antrenmandan antrenmana farklılık arz eder. Örneğin; Kreatin kullanımı ile birlikte spor yapan bir kişinin özellikle ağırlık çalışması yapması gerekir. Yada daha güzel bir ifadeyle özellikle ağırlık çalışması yapıyor iseniz bu ürünü takviye olarak tedarik etmelisiniz. Kreatin fosfat vücut yorulduğu zaman devreye girerek vücudumuza enerji verir. Vücut kreatin depolayamaz ve enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da antrenman aralarında aslında yorulmamıza sebep olan etkendir. Kreatin supplementi gerekli desteği sağlayarak gerekli ATP üretilmesine katkıda bulunur. Günlük düzenli şekilde kullanılmalıdır, yaklaşık 5 gram kadar alınması yeterli olacaktır. Antrenman sonrası bu supplemente başvurulmalıdır. Protein tozu ise kasları besleyerek hacim kazanmasını sağlar. Sabahları antrenmandan önce ve duruma göre antrenmandan sonra da birer ölçek kullanabilirsiniz.

vucut-gelistirmek

    Suplementler nasıl kullanılır, en iyi verim nasıl alınır bu noktalar çok önemlidir. Çünkü hiçbir supplement tek başına sizi sıkı ve güçlü kaslara kavuşturmaz. Doğru antrenman ve düzenli beslenmenin yanında iyi uykuyu da ihmal etmemelisiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Supplement Nedir ve Nasıl Kullanılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık