Sivrisinek Kaşıntısı Geçirme Yöntemi

Sivrisinek Kaşıntısı Geçirme Yöntemi

SİVRİSİNEK KAŞINTISI NASIL GEÇER?

Sivrisineklere karşı yeterli önlemi almadıysanız ısırıklar sonucu cildinizde kızarıklıklar ve şişlikler oluşacaktır. Bu istenmeyen durumdan kurtulmak için birtakım yöntemler uygulayarak kurtulabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde plajlarda sizi rahatsız edecek sivrisinekler, gece uyumak için yattığınızda da size rahat vermeyecektir. Bu istenmeyen durumlarla karşılaştığınızda huzurunuz kaçsa da yaşadığınız olumsuzluğu en aza indirecek tedbirlerle sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bu durumda sivrisinek kaşıntısı geçirmek için şu yöntemler sizin için çözüm noktası olacaktır.

sivrisinek-isirigi-gecirme-yollari

TUZ

Sivrisinek ısırığı kaşıntı geçirme yolları arasında en etkili yöntemlerden biri tuz yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için sivrisinek ısırığı olan kızarık ve şiş olan bölgeye biraz su damlatın. Damlattığınız suyun üzerine de tuz ekleyin.  Sonra sabit bir şekilde bekleyerek uygulamanın kurumasını beklemelisiniz. Bu uygulama sonunda tuz derideki rahatsız edici maddeyi emerek yaşadığınız rahatsızlık sona erecek.

sivrisinek

KLASİK YÖNTEM

Sivrisinek ısırığının oluştuğu bölge genellikle cildin açıkta kalan kısımlarıdır. Kol, yüz ya da bacak gibi bölgelerde bu ısırıklar oluşmaktadır. Bu ısırıkların yakıcı ve kaşıntılı etkisinden kurtulmak için kaşınan bölgeye buz uygulamak ve soğuk suyla yıkamak sizin için rahatlatıcı bir yöntem olacaktır.

sivrisinek-isirigi-nasil-gecer

KOLONYA FERAHLIĞI

Sivrisinek ısırığı olan bölgeye kolonya uygulanarak kolonyanın ferahlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.  Bu yöntemi uygulamak için her evde bulunan kolonya yeterlidir.

sivrisinek-isirigina-cozumler

ASPPRİN YÖNTEMİ

Bu yöntem de her evde bulunan aspirin ile uygulanacak pratik bir yöntemdir. Aspirin suda eritilerek tahriş olan bölge üzerine uygulanarak rahatsız edici bu durumdan kurtulabilirsiniz.

sivsinek-isirigi

DİĞER YÖNTEMLER

Sivrisinek kaşıntısı için halk arasında birçok yöntem vardır.  Karpuz sürmek, diş macunu sürmek ve lapa uygulamak gibi yöntemlerle sivrisineklerin oluşturduğu rahatsız edici bu ısırıklardan geçici ya da kalıcı olarak kurtulmak mümkün.  Üstelik bu yöntemler oldukça pratik ve bütçeye uygundur.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Sivrisinek Kaşıntısı Geçirme Yöntemi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık