Sivrisinek Isırığından Korunma Yolları

Sivrisinek Isırığından Korunma Yolları

Yılın büyük bir bölümünde sorun oluşturan sivrisineklerden korunmak için birtakım yöntemler vardır. Bu yöntemleri mercek altına aldığımızda şu hususlar öne çıkmaktadır. Sivrisineklerden korunmanın en etkili yolu ısırılmadan önce gerekli önlemleri almaktan geçmektedir.

sivrisinek-isirindan-korunma-yollari

ÖZEL KORUYUCU ÜRÜNLER

Sivrisineklerden korunmak için hazır ürünler vardır. Sprey şeklinde tasarlanan bu ürünler el kol ve bacak gibi açıkta kalan bölgelere sıkılarak uygulanır. Özellikle sıcak yaz günlerinde çözüm noktası olan sprey ürünler, içerdikleri özel içerik sayesinde cildinizi sivrisineklere karşı koruyacaktır. Sivrisineklerden nasıl korunulur diye düşünüyorsanız küçük bir bütçe ayırarak tedarik edeceğiniz bu sprey ürünler gezerken ya da uyurken sizi sivrisineklerden etkin şekilde koruyacaktır.

sivrisinek-isirigi

DOĞAL YÖNTEMLER

Sıcak yaz günlerinde sahile gidip şezlonga uzandıysanız sivrisineklerin keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin. Bunun için pratik doğal çözümler uygulayabilirsiniz. Şezlongunuzdan sivrisinekleri uzak tutmak için kuru soğanı ikiye bölerek, şezlongun baş ve ayak kısmına yerleştirdiğinizde kendinize korumalı bir bölge oluşturduğunuzu göreceksiniz. Bu yöntem gayet pratik bir seçenektir. Her evde bulunan soğan ile uygulayacağınız bu yöntem için bütçe ayırmaya da gerek yok.

sivrisisnek-isirmasi

FESLEĞEN İLE KORUNUN

Soğan yöntemi açık hava da sizi ve insanları rahatsız edici olmasa da yine de soğanın itici karakteri sizi diğer arayışlara yönlendirebilir. Bu noktada daha güzel kokulu bir ürün olan fesleğen sisin için ideal tercih olacaktır. Bizler için oldukça hoş bir kokuya sahip olduğunu düşündüğümüz fesleğen; sinekler için o kadar da hoş kokulu değildir. Fesleğen kokusuyla sivrisineklerden kurtulmak istediğiniz noktanın kokusunu değiştirerek amacınıza ulaşabilirsiniz.

sivrisinek-isirigindan-korunma

SAĞLIĞA DİKKAT

Sivrisineklerden korunmadıysanız cildinizde sırıklardan dolayı kızarıklıklar ve şişlikler oluşacaktır. Bu durumda en yakın sağlık kuruluşuna giderek uzman kontrolünde tedavi olmanızda fayda vardır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Sivrisinek Isırığından Korunma Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık