Sivilceleri Kökten Kurutma Yöntemleri

3 Mayıs 2014
Resim bulunamadı

Sivilce özellikle yüz kısmında ortaya çıktığı zaman estetik açıdan hoş görünmediği için günlük hayatımızı olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu durumda yüzümüzde ya da vücudumuzda meydana gelen sivilcelere kesin çözüm sunmak için ortadan kaldırma yollarını ararız. Sivilceler çeşitli şekillerde oluşabilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde gençlerin vücutlarında ve yüzlerinde bol miktarda oluşur. Ergenlik döneminin en belirgin özellikleri arasında yer alır. Ayrıca sivilce bayanların adet zamanlarında sinir ve stresten dolayı daha fazla meydana gelmektedir.

 

 

Sivilce Oluşumunun Nedenleri

Sivilce çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir. Bu durumda altında yatan sebepleri araştırdığımız zaman tedavi yöntemine çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliriz. Sivilce yağ bezi kanallarında meydana gelmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı bu kanalların kapanması sonucunda sivilce oluşumu meydana gelir. Bu kanallar genellikle ciltte meydana gelen yağlanma sonucu oluşmaktadır. Bu yağlanma hormonların dengesizliği yüzünden oluşmaktadır. Özellikle ergenlik dönemlerinde ve kadınsal hormonların farklılık gösterdiği zamanlarda sivilce oluşumu daha kolay bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Sicilce en çok yüz bölgesinde görülmesine rağmen sırt boyun ve göğüs bölgesinde de ortaya çıkmaktadır. Sivilce tipleri çeşitlidir. Farklı renk ve ebatlarda oluşabilir. Sivilce karma ve yağlı ciltlerde daha fazla görülmektedir.

 

 

Sivilce Oluşumu Sonrası Tedavi

Sivilce oluşumu sonrasında ciltte iyi olmayan görüntüler meydana getirmektedir. Bu durumda kişilerin görüntülerine önem vermesi sonucunda psikolojik bazı sorunlar yaşamaları normaldir. Ayrıca bazı sivilceler kişiye büyük acılar yaşatmaktadır. Sivilce ilk ortaya çıktığı andan itibaren kontrol altına alınmalıdır. Eğer ciltte  büyük oranda sivilce oluşumu meydana geldiyse bunun için öncelikli olarak uzman bir doktordan yardım almak çok önemlidir. Cildiye doktoru kontrolünde çeşitli merhemler ile sivilcelerin kurutularak yok olması önerilir. Ayrıca sivilceler asit gibi çözeltileri sevmediği için limon gibi doğal yöntemler uygulanarak sivilcenin kurutulması önerilir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. sivilce derdi diyor ki:

    Benim bir sorum olacaktı. Sivilcelerden bahsedilmiş ama, siviceyle oynandığında oluşan tahriş sonucu o bölgenin kızarması, hatta soyulması ve yşil bir kabuk bağlaması sonucunda ne yapımalı??Hangimerhem ya da ürünler bu duruma gelmiş sivlceli yıpranmış deriye önerilir??yardımcı olursanız çok seviniriz….

  2. emre diyor ki:

    Hormonlar gerçekten büyük etken. Araştırırken /* site adresi paylaşmak yasaktır. */ sitesini ve burasını inceledim. Doktora başvurcam, gerekli bilgiler için teşekkürler

Yorum Yaz

Yukarı Çık