Sivilceler Ve Pratik Tedavisi Limon

Sivilceler Ve Pratik Tedavisi Limon

SİVİLCE TEDAVİSİNDE LİMON MUCİZESİ

  • Sivilce nedir?

Sivilce tıkalı siyah veya beyaz noktacıklar, kırmızı kabarmalar, iltihap içeren kabarcıklar ve derinin alt kısımlarında kistlerle kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Hastalık yüzde, göğüste, boyunda, omuzlarda, sırtta ve kolların üst bölgelerinde görülebilir. Ergenlik döneminde birçok kişinin mustarip olduğu bu rahatsızlık bazı kişilerde ilerleyen yaşlarda da görülebilmektedir. Tedavi edilmezse sivilceler iz bırakırlar. Yaşamı tehdit etmez fakat psikolojik açıdan kişileri rahatsız eder.

sivilcelere-limon-tedavisi

  • Sivilce nasıl oluşur?

Erkekte ve kadında erkeklik hormonu ergenlik döneminde artar. Yağ bezleri uyarılır. Yağ bezlerinin sık bulunduğu yüz, sırt gibi bölgeler akneye meyilli hale gelir. Sivilce nadiren hormon bozukluklarına da eşlik edebilmektedir. Yağ bezleri bir kanalda bulunurlar. Bu bezlerin ismi foliküldür. Kanaldan salgılanan yağ bazen derinin gözeneklerini tıkar. Buralarda bakteriler ürer. Bu da sivilceye yol açar.

  • Cildin temizlenmesi

Normal bir cilt bakımı sivilceli ciltler için yeterlidir. Gereken cildin günde iki kere yıkanmasıdır. Aknenin sebebi kirlenme değildir.

sivilceler

  • Sivilcenin yiyeceklerle ilişkisi

Aknenin yenilen şeylerle bir ilgisi bulunmamaktadır. Sivilceler yenilenlerden bağımsız olarak artabilir veya azalabilirler. Sadece diyet yapmak sivilcelerinizin azalmasına yardımcı olmaz.  Dengeli beslenmeye dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

limon-kuru

  • Sivilcenin kozmetiklerle ilişkisi

Nemlendirici ya da fondöten kullanıldığında yağsız ve su bazlı olduğuna emin olunmalıdır. Siyah nokta ve sivilce oluşturmayacak ürünler tercih edilmelidir.

limonun-yararlari

  • Sivilce tedavisinde limon kullanımı

İltihap ve iltihaplanması mümkün cilt yaraları üzerinde kullanılan kremlerin büyük çoğunluğu c vitamini içermektedir. Limon da c vitamini kaynağı olduğu için sivilceler üzerinde etkili olur. Ayrıca lekelerin giderilmesinde de kullanılır. Bir parça pamuğa yeni sıktığınız limon suyundan damlatarak cildinize uygulayabilirsiniz. Kurumasını bekledikten bir süre sonra ılık suyla yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından nemlendirici krem sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Sivilceler Ve Pratik Tedavisi Limon Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık