Sivilce Yapan Besinler Nelerdir?

12 Şubat 2014
Sivilce Yapan Besinler Nelerdir?

Sivilce yapan besinler, açıkça içerisinde bol şeker ve yağ olan gıdalardır. Bu gıdalar sık sık tüketildiği vakit, insanların hem hastalanmasına hem de farklı durumlar içerisinde farklı sıkıntılara girmesine alt yapı hazırlanmış olur. Birbirinden farklı olarak sunulan en kaliteli tedavi yöntemleri olsa da, sivilce yapan besinlerin düzenine bir organize getirerek ve daha sağlıklı bir beslenme planı oluşturarak çalışma yapabilirsiniz. İlk önce dikkat edilmesi gereken konular ön planda olmalıdır. Bu konuların başında ise, besin egzersizi ve dikkatli bir tüketim yer alıyor!

 

Sivilce Yapan Besinler ve Tüketim Şekilleri

Aslında hemen hemen her gün tükettiğimiz ve arada bir de olsa tükettiğimiz besinler, olduğundan da masum görünebiliyor. Keza insanların damak tatları ve yemek zevkleri, sürekli farklılaşan bir olgu olduğu için bu konuda tercih yapmak da kişinin kendisine düşen bir olay. Keza yemek seçimlerinden ziyade, yemeklerin içine konan besinlerin dikkati daha makul bir tercih ortamı yaratıyor kişi üzerinde. Bu sebeptendir ki, insanların genel alışkanlıklarına bir el atmasının zamanı gelmiştir. Özellikle sivilce konusunda sıkıntı çeken insanlar, bu tarz konularda daha dikkatli olurlar ise kendi sağlıkları için doğar bir antibiyotik türetmiş olacaktır.

 

 

Sivilcelere Karşı En İyi İlaç!

Eğer tıbbi yollardan kullanacağınız bir ilaç arıyor iseniz, keza yanlış seçimlerin kurbanı olabilirsiniz. O yüzden bizzat sivilce ağırlığınızı ölçmek gerekebilir. Bu sayede daha sağlıklı çözümler üretmiş olacaksınız. Yüz maskeleri ve özel sebze destekli maskeleri kullanarak, kendinizin daha da sağlıklı bir cilde kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda önereceğimiz birbirinden farklı çözümler bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey, sağlıklı bir şekilde bu maskeleri uygulamak olacak ve özel ve rahat bir yüze kavuşacaksınız!

 

Cilt Güzelliği, Önemlidir!

Önemli bir cilt güzelliğine sahip olmak istiyor iseniz, günümüzde en çok tercih edilen klorofil destekli yapraklı sebzelerle özel olarak üretilmiş olan maskelerdir. Bu maskeleri tercih ederek, en özel bir karışım elde etmiş olacaksınız. Hem de birbirinden farklı seçenekler bazında sunulan bu maskeleri daha şık bir şekilde uygulayacaksınız. Yağlı cilde limon ve çilek, en güzel tedavi destekleri arasında yer alıyor. Bu destekleri uzun vadeli ve düzenli olarak kullanır iseniz, çok rahat bir tedavi aşaması gerçekleştirmiş olursunuz. Bu yüzden en önemli şey, taze sebze yaprakları ile organize edeceğiniz bir maske oluşturmak. En azından sivilce yapan besinlerin tüketim sürelerini de kendinize göre ayarlamış olursunuz böylelikle. Birçok farklı seçenek arasından yapacağınız en güncel tercihler, sizlerin daha sıhhatli bir şekilde hareket etmesine destek sunacak.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Seyit Yavuz diyor ki:

    Merhabalar… [:)]

    Yıllardır akne(sivilce) problemi yaşayan birisi ve bir diyetisyen olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında ilişki olup olmadığını araştırdım. Sonuç olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında yapılan çalışmalar çelişkili sonuçlar vermiş bazı besinlerin akneyi artırdığı bazılarının ise azalttığı tespit edilmiş… Fakat aralarındaki ilişkiyi kesin olarak kanıtlayan yeterli sayıda araştırma olmadığı için malesef şuanda akne ile tükettiğimiz besinlerin ilgisi olmadığı kabul ediliyor… Biz bu ilişkinin varlığına ve kanıtlanması gerektiğine inandığımız için çalışmalarımızda bu alana yönelmeyi uygun bulduk…

    Akne şiddeti ile besin tüketimi arasındaki korelasyonu(bağıntıyı) ortaya koymak için diyetisyenler ve dermatologlar olarak ortak bir bilimsel çalışma yürütüyoruz. Akne şikayeti olan kişilerin vereceğim mail adresi aracılığıyla bizimle irtibata geçerek araştırmamıza katkıda bulunmalarını rica ediyoruz… Ayrıntılı bilgi almak için mail ile sorularınızı iletebilirsiniz. [&:]

Yorum Yaz

Yukarı Çık