Sivilce İzlerine Maske ve Kür

10 Haziran 2014
Resim bulunamadı

Sivilce özellikle ergenlik zamanlarında ya da hormon değişimlerin yaşandığı dönemlerde ortaya çıkmaktadır. Sivilce oluşumunun çeşitli nedenleri olabilir. Sivilce cilt altında fazla yağın birikimi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bazen ağrılı olabilir. Aynı zamanda görsel açıdan kötü bir görüntü oluşturduğu için müdahale edilmesi gerekir. Ancak sivilceleri sıkmak ya da oynamak sivilcelerden kurtulmak yerine acı veren bazı durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca sivilcelerin bırakmış olduğu izler görüntü açısından olumsuz bir durum yaşatabilir. Sivilceler çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu nedenler araştırılarak geçerli önlemler alınabilir.

 

Sivilce Oluşumunun Nedenleri

Sivilce oluşumu çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Ancak ergenlik dönemlerinde özellikle sivilce oluşumu görülür. Ergenlik dönemlerinde oluşan sivilceler geçici olduğu için elle müdahale edilmemesi gerekir. Ayrıca kadınların adet dönemlerinde yaşamış oldukları hormon dengesizlikleri ciltte sivilce oluşumuna neden olur. Bu durumda geçici bir oluşumdur. Ayrıca fazla makyaj ürünlerinin kullanımı ciltte geri dönüşü olmayan tahribatların sivilcelerin ve sivilce izlerinin oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Makyaj ürünlerinin kullanımı özenli bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan makyaj malzemelerinin kalitesinden emin olunmalıdır. Cilde zarar vermeyen içeriği ile kaliteli makyaj ürünlerinin kullanılması ve yatarken mutlaka makyaj malzemelerinin ciltten temizlenmesi sivilce oluşumunu engelleyebilir.

 

 

Sivilce Tedavisi

Sivilce tedavisi çok meşakkatli bir yolculuk değildir. Ancak bazı sivilce oluşumlar cilde zarar verebilir. Bunun için sivilce şikayeti yaşayan kişiler uzman bir cildiye doktorunun kontrolünden geçebilirsiniz. Sivilce tedavisi sırasında hormonları düzenleyen ve yağlı ciltlerin yağ seviyesini azaltan hap ve merhemler kullanılabilir. Ayrıca sivilce tedavisi sırasında ciltteki sivilce oluşumları lazer yöntemi ile yakılabilir. Sivilce tedavisi sırasında sivilceleri koparmak ya da yolmak doğru olmayacağı için dikkatli davranmakta fayda vardır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. şilan diyor ki:

    yüzümdeki sivilceler içten kızarıklık gibi görünüyor bunun için ne yapmalıyım

Yorum Yaz

Yukarı Çık