Simitin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Resim bulunamadı

Simit ülkemizin milli bir besin maddesi olarak ifade edilebilir. Özellikle simit ve çay birçok kahvaltıya bedel olarak insanlar tarafından tercih edilmektedir. Lezzetli bir yiyecek olmasının yanında doyurucu olma özelliği sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Simit ülkemizin her bölgesinde yapılmaktadır. Hamurdan yapılan ve üzerine susam dökülerek fırınlanan bu lezzet tadına bakan herkesten tam not almayı başarmıştır. Lezzetini veren en önemli nokta ise üzerine dökülen susamlardır. Simit güzel bir öğün olarak herkes tarafından tercih edilebilir.

 

Simit’in Faydaları Nelerdir?

Simit lezzetli bir besin olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça yararlıdır. Simit üzerinde bulunan susamların içerisinde bulunan vitamin ve antioksidan maddeler sağlığımıza olumlu katkılar sunmaktadır. Bağışıklı güçlendirici özelliği bulunmaktadır. Daha dirençli bir vücut yapısının oluşmasına neden olur. Susamın içerisinde bulunan demir maddesi sayesinde kansızlık problemi yaşayan hastaların üzerinde olumlu etkiler sağladığı görülür. Ayrıca susamlı simit tüketen kişilerin bağırsak kanserine karşı direnç gösterdiği ve bu nedenle daha sağlıklı bir hayat sürdürdüğü saptanmıştır. Susamlı simit içerisinde bulunan vitaminle ile beyin ve sinir hastalıkları üzerinde olumlu sonuçlar vermiştir. Aha sağlıklı bir yaşam için simit lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

Simit’in Zararları Nelerdir?

Simit yararları olan bir besin olmasına karşın bol tüketimi insan vücudu üzerinde bazı zararların meydana gelmesine neden olur. Özellikle hızlı ve sürekli bir şekilde tüketilen simit hamur olması sebebi ile kalp ve damar hastalıklarının hızla ilerlemesinde büyük rol oynar. Aynı zamanda kilo kontrolünü sağlayabilmek için içeriği hamur olan simit’i sürekli olarak tüketmek doğru olmayacaktır. Ayrıca ana maddesi susam olan simit bazı vücutlarda alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Bu durumda insan vücudunda hızlı bir şekilde kurdeşen dökümü gerçekleşmektedir. Simit yerken bol miktarda tüketmek yerine belirli aralıklar ile tüketmek daha doğru olabilir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Simitin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Mehmet Bultan diyor ki:

  selamlar. ve basarilar. bu yorumunuza karsiyim.
  hamur. ve susamda. hic bir zarari olmadigina.
  inaniyorum. fakat. soyle. ince fikirle dusunursek. bir bali.
  arilar. pisirmeden. hazirliyorlar. fakat. surum. kazanc.
  icin. tam pismemis. veya yanmis. urunler. herzaman zararlidir.
  saygi ve selamlar. ??????????????????cok? dusunmek. gerekir.

Yorum Yaz

Yukarı Çık