Sigarayı Bırakırsak Hayatımızda Neler Değişir?

29 Temmuz 2014
Resim bulunamadı

Kötü bir alışkanlık olarak hayatımızın merkezine yerleşen sigaranın zararları tüm uzmanlar tarafından açıklanan ve insan bedeni üzerinde kısa süre içerisinde zararlı etkilerini gösteren bir zehirdir. Sigara kullanımı kısa bir süre içerisinde bağımlılık haline geldiği için bırakması oldukça güçtür. Ancak bu zehre başladığınız takdirde vücudunuzun tamamı bu zehre teslim olmadan en kısa süre içerisinde kurtulmanın yollarını aramalısınız. Siz hala bu zehirden kurtulduğunuz zaman vücudunuzda olan değişimler hakkında bilgi sahibi değilseniz arkanıza yaslanın ve yazımızın ayrıntılarını dikkatli bir şekilde okuyun.

 

Sigaranın Zararları

Sigara kullananlar içinde bulundukları tehlikenin farkında olamayabilirler ancak sigara yavaş bir ölüm şeklidir. Öncelikle ciğerleri etki altına alarak tüm bronşların kısa bir süre içerisinde tıkanmasına neden olur. Tüm bunların dışında ciltte ve özellikle tırnaklarda sararmalar meydana gelir. Ciğerlerin tıkanmasına neden olduğu için günlük hayatın gerektirdiği kolay aktiviteler dahi bu sayede yapılamamaktadır.

 

 

Sigarayı Bıraktığınız Takdirde Vücudunuzda Olacaklar

Sigarayı bırakmak vücudun rahat bir nefes almasını sağlayacaktır. Bu sayede vücut kısa süre içerisinde kendisini toplamaya başlayacaktır. Sigarayı bıraktıktan kısa bir süre sonra ritim bozukluğu yaşayan kalp ritmi düzene girmeye başlar. Vücut ısısı sağlıklı bir bireyin vücut ısısı ile eşitlenir. Ciğerlerin düzelmesi biraz daha zaman alacaktır ancak zaman geçtikçe ciğerlerde meydana gelen hasarlar kendilerini onarmaya başlayacaktır. Bir süre sonra kalp hastalıklarını taşıma oranı yarı yarıya düşecektir. Yaklaşık 15 yıl sonra hiç sigara içmemiş bir kişinin vücudu gibi temiz bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca sigaranın yola açtığı ve kayıplara yol açtığı tat ve koku alma duyuları kısa bir süre sonra eski haline dönecektir. Bu sayede aslında sigara içerek ne çok şey kaybettiğinizi ve sağlığınızın bu hayattaki en değerli şeyiniz olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Sigarayı Bırakırsak Hayatımızda Neler Değişir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık