Selülütlere Faydalı Bitkisel Kürler

Resim bulunamadı

Sevgili okuyucular, daha çok bayanları ilgilendiren ve son derece önemli bir konuya değineceğiz. Özellikle yaz aylarının geliyor olması deniz-kum-güneş üçlüsünün vermiş olduğu haz ile zayıflama ve bikini giydiğinde güzel bir vücut isteği elbette ki hepimizin hakkıdır. Bazen siz ne kadar çabalarsanız çabalayın istem dışı oluşan ve hiç hoş olmayan görüntüler olabilmektedir. Selülit de bunlardan biridir. Selülit aslında deri altında oluşan yap dokularının az hareket etmesi sebebi ile oluşan ve yağ hücrelerinin şekil olarak bozulmalarına verdiğimiz isimdir. Çoğunlukla baldırların üst kısımlarında görülür ve portakal kabuğunun görünümüne benzer. Genellikle üst baldırlarda görülmesinin sebebi de yağ hücrelerinin kendisini orada biriktirmesidir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda özellikle kadınların kâbusu olan selülitlerden kurtulmak için bitkisel yolları, selülite nelerin iyi geldiğini, hangi bitkileri kullanmamız gerektiğini paylaşacağız. Selülitlerimiz için tercih edeceğimiz yolların doğal olması her şeyden daha önemlidir. Bildiğiniz gibi sevgili arkadaşlar, doğal olan yöntem en sağlıklısıdır.

 

Selülitler için Bitkisel Kürler

Selülitler için yararlı olduğunu bildiğimiz bazı bitkiler vardır. Bunlardan en önemlisi sizin de şaşıracağınızı düşündüğüm dereotu köküdür. Dereotu kökü genellikle idrar söktürücü özelliğe sahip olması nedeniyle vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olan doğal bir ilaçtır. Vücutta bulunan endokrin bezlerindeki işlevleri dengeler. Ayrıca Huş ağacı olarak adlandırdığımız ve selülit oluşmasını engellemek için gerekli koşulları hazırlayan ve vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlayan bitki mevcuttur. Cildinizin daha sıkı olması selülit oluşumunu engelleyecek unsurlardandır. Bunu yediğimiz besinlerle yapmamız mümkündür. Örneğin kırmızı ve beyaz turp, çilek, kereviz ve maydanoz vücuttaki fazla suyun atımını sağlar ve cildi gerginleştirir. Ayrıca taze meyve sebzeler, kivi, fasülye, mercimek ve limon yemek de oldukça etkili olacaktır. Yeşil çay, rezene çayı, zencefil çayı, biberiye çayı da aynı görevi üstlenecektir.

 

 

Selülitler İçin Kullanabileceğimiz Bitkisel Yağlar

Hiç hoş bir görüntü oluşturmayan ve özellikle bayanları oldukça rahatsız eden selülitlerden kurtulmak için daha önce yememiz ve içmemiz gerekenleri belirtmiştik. Şimdi ise selülitlerin oluşumunu engellemek ve etkisini azaltmak için kullanılabilecek bitkisel yağlar hakkında bilgi vereceğiz. Unutmayın ki her şeyin doğalı etkili ve güzeldir. Selülitler için kullanabileceğimiz yağlardan bazıları;

Limon yağı, ardıç yağı, greyfurt yağı, turunç yağı, sardunya yağı, tarçın yağı, muskat yağı ve limon otu yağıdır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Selülütlere Faydalı Bitkisel Kürler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık