Şekerli Gıdalar sivilce (Akne) yapar mı?

22 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Sivilce ile oldukça ilişkili olan beslenme türleri, insanların ne tür hastalıklara yakalanacaklarını gösteren bir belirtidir aynı zamanda. Mesela düzenli olarak tüketilen bir meyve, aşırıya kaçıldığında düzensiz bir alt yapı yaratabilir! Bu durumda dikkatli olmalı ve gereğinden fazla tüketim yapmamaya özen göstermelisiniz.

 

En Kaliteli Seçenekler İçin, Şekerli Gıdalara Dikkat Edin!

Şekerli gıdalar der iken, doğal şeker ve yapay şeker olarak iki tür oluşturabiliriz. Bu türler arasında en çok dikkat çeken, yapay şeker olarak alınan besinler olacaktır. Mesela dışarıdan şekerli çay, kahve, tatlı ve benzeri gibi fazla şekerli ürünlerin tüketimini yapıyor iseniz, insanların sizin için ne diyeceğinden ziyade sivilce oluşumuna alt yapı hazırlamış olursunuz. Doğal şekerler arasında yer alan meyve ve sebze türleri, bu konuda gayet doğal beslenme kaynağı oluşturur. Lakin bunların da dikkat edilmesi gereken özel kuralları var. Örneğin meyve yemek, meyve suyu içmekten daha da yararlı bir işlemdir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken şeylerin başında, yediğiniz meyvelerin türü ve içeriği bulunuyor. Hormonlu yahut hormonsuz ayrımını siz yaparsınız elbette ki lakin, meyve sularının içeriklerine ve ne tür markalara sahip olduğuna dikkat etmelisiniz. Keza aşırı yağlı yiyecekler ve benzeri şekilde insanların iştahını körelten yiyecekler de sizin için zararlı olacaktır. Amaç glikoz yakmak olduğu için, gereğinden fazla şeker vücuda ciddi oranda zarar sağlayacaktır.

Meşhur 3 Beyaz! Un, Şeker, Tuz!

Bu meşhurlar listesi, çoğu zaman uzayabilir. İnsanların sağlığı için çok önemli olan bu besinler, gereğinden fazla alındığı zaman (ki ülkemizde hemen hemen her besinde oldukça fazla oranda bulunuyor bu şeker ve tuz!) ciddi hastalıklara alt yapı hazırlayabiliyor. Beyaz ekmekten kaçınmamız gerektiği, en azından bu tarz tedavi sıkıntısı çekenler için sürekli olarak duyuruluyor. Yani şeker ve tuz tüketimi, hemen hemen aynı oranda birbiri ile uyumlu olmaz ise, sivilce ve akne yapmaması için hiç bir neden yok!

 

 

Az Şeker, Az Un, Sivilcelerden Kurtul!

Az şeker ve az un kullanarak, tüketerek gerek ergenlik sivilcelerinden, gerek ise hormonel sivilcelerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bunu yapar iken de öncelikle kendinizin ne tür beslenme alışkanlıklarına sahip olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aylık olarak oldukça fazla tüketim yapıyor iseniz, keza kuru yemiş ve yağlı gıdaları da buna dahil edersek korkunç bir tablo çıkıyor ortaya! Hele sigara tüketimi konusunda da ayarsız iseniz, sivilcelerin beslenmesi için alt yapı yaratıyorsunuz adeta diyebiliriz. Sağlıklı bir vücut için en önemli şeylerden birisi de, günlük değerleri aşmamak olacaktır. Dozajında olan şeker ve un, oldukça yarar sağlayacaktır sizler için. Birbirinden farklı olarak sunulan en ilgi çekici yemekler, sizi yanıltmasın. Sağlığınız, en güzel yemekten daha önemli!

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. adcdentalclinic diyor ki:

    Şekerli, yapışkan gıdalar yedikten sonra dişlerinizi fırçalamaya vaktiniz yoksa 1 bardak su içebilirsiniz.

  2. SaglikTV diyor ki:

    Abur cubur reyonlarını pas geçin…: Yağlı, şekerli, gazlı hazır gıdalar obeziteyi tetikliyor. Uzman Diyetisyen …

Yorum Yaz

Yukarı Çık