Saman Nezlesi Nasıl Anlaşılır ve Tedavisi

7 Ağustos 2014
Resim bulunamadı

Saman nezlesi özellikle mevsim geçişlerinin yaşandığı dönemlerde yaşanan ve adeta bir salgın halini alan önemli bir sorundur. Saman nezlesi hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse burun içi tabakasının iltihaplanması olarak ifade edilebilir. Saman nezlesi birçok kişinin yaşadığı ve her dönem hayatımızın içerisinde yer alan basit ancak müdahale edilmediği ve önlem alınmadığı takdirde farklı hastalıkların habercisi olarak hayatımız içerisinde yer alabilir. Özellikle içerisinde bulunduğumuz sıcak havalar hastalıkların bol miktarda ortaya çıktığı ve bünyemizi zorladığı zamanlar olarak bilinir. Hastalıklardan korunmak ve özellikle bu havalarda ortaya çıkan saman nezlesi hakkında önlem alabilmek için derin bir nefes alın ve yazımızı okuyun. Sonrasında hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir erken önlemler ile kısa sürede hastalığa çözüm bulabilirsiniz.

 

Saman Nezlesinin Belirtileri

Saman nezlesi kısa süre içerisinde kendisini belli etmektedir. Saman nezlesinin çeşitli belirtileri bulunur. Öncelikli olarak her nezle gibi burun akıntısı yaşanmaktadır. Tüm bunların dışından gözlerde yaşarma ve kızarma saman nezlesinin en önemli belirtileri arasında yer almaktadır. Saman nezlesinin diğer bir belirtisi ise öksürme olarak ifade edilir. Ayrıca kusma ve halsizlik saman nezlesinin diğer nezlelerden olan farkını ortaya koymaktadır. Saman nezlesi tehlikeli bir hastalık olmamasına rağmen müdahale edilmediği takdirde daha kötü hastalıkların oluşumuna neden olabilir.

 

 

Saman Nezlesinin Tedavisi

Saman nezlesi hafife alınmamalı ve anında müdahale edilmelidir. Saman nezlesinin tedavisi için uzman bir doktor kontrolünden geçmek çok önemlidir. Doktorun vermiş olduğu ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır. Doktor tedavisinin yanı sıra bu süreci hızlı bir şekilde atlatabilmek için alternatif yollar aranabilir. Bu hastalığın tedavisinde bol miktarda c vitamini almak çok önemlidir. Bu vitaminler meyve ve sebzelerden karşılanabilir. Ayrıca mideyi ve bedeni rahatlatacak olan bitki çayları kişinin rahatlamasına ve hastalığın olumsuz etkilerini üzerinden daha hızlı bir şekilde atmalarına yardımcı olabilir. Sağlıklı ve hastalıklardan uzak bir yaşam için yazımızda geçen belirtilere kulak verebilir ve gerekli önlemleri zamanında alabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Saman Nezlesi Nasıl Anlaşılır ve Tedavisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. yaylaligoz diyor ki:

    Saman nezlesi ve göz nezlesi rahatsızlığı sık sık olanlar doktora görünsünler.

Yorum Yaz

Yukarı Çık