Salatalık Maskesi ile Cilt Lekelerinden Kurtulun

12 Mart 2014
Resim bulunamadı

Salatalık maskesi sayesinde cilt lekelerinizden daha çabuk ve hızlı bir şekilde kurtulabileceksiniz. Ciltte yer alan lekeler, hemen hemen her insanda oluşabiliyor. Bu lekelerin düzenli bir şekilde insan yüzüne temas etmesi ve daha da artması, kaçınılmaz bir durum çoğu zaman. Bu durumu halletmek adına, öncelikle salatalık maskelerini tavsiye ediyoruz. Akabinde, bu maskenin daha da sağlıklı bir şekilde ele alınmış hali ile karşılaşacaksınız. Günümüzün en büyük maske kaynaklarından olan salatalık, yalnızca gün içinde yediğimiz bir sebze olarak bilinse de, bu tarz oldukça fazla faydaları da bulunuyor. Keza cilt için salatalığın ne denli kaliteli ve işe yarar bir sebze olduğunu cilt sağlığı ile ilgili olan pek çok kadın bilmektedir. Hatta daha da kaliteli bir bakım sağlanması adına ekstra destekler de yapılmıyor değil. Mesela salatalık kürlerine kantaron otu yağı sunmak gibi ve benzeri destekler, hemen hemen çoğu karışıma uygulanıyor.

 

 

Lekelerinizden Salatalık İle Kurtulun

Lekelerinizden salatalık ile kurtulmak için, 2 adet salatalık alın ve kabuklarını ince ince doğrayın. Ardından bir kaşık yoğurt ekleyin bu karışıma ve rendelerin de desteği ile iyice karıştırın. Karışımı uzun süreli olarak karıştırarak, daha da yoğun bir kıvam elde edebilirsiniz. Oluşturmuş olan bu maskeyi güzelce yüzünüze uygulayın ve bir süre bekletin. Ardından ılık su ile durulayın ve rahat bir yüz elde edin. Akabinde tekrar gül suyu kullanarak yüzünüzün daha da rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Salatalık maskesi için ihtiyacınız olan malzemeleri tekrar bir şekilde yazacak olur isek, şu şekilde yazabiliriz.

 

 

  • İki adet salatalık
  • Bir kaşık yoğurt

Bu iki ürünün bir araya gelince oluşturduğu güzelliğe siz de şaşıracaksınız!

Salatalık Maskesi Kapsamında Lekelerden Kurtulmanın Bir Diğer Yoluna Bakalım!

Salatalık kullanılarak oluşturulan maske ile lekelerden kurtulmanın bir diğer yolu da, salatalık püresi ile yumurta sarısının bir araya gelmesidir. Bu sayede oldukça şık sonuçlar elde edebilirsiniz. İki tatlı kaşığı susam yağı, iki tatlı kaşığı elma sirkesi ve benzeri gibi birleşimler aracılığı ile rahatlıkla bu karışımı organize edebilirsiniz ve oluşan karışımı yüzünüze uygulayarak daha rahat bir yüz haline getirebilirsiniz yüzünüzü.

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Salatalık Maskesi ile Cilt Lekelerinden Kurtulun Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Hali Yikama Ve Temizleme diyor ki:

    yüzde yüz geçirir mi ?

    1. açelya diyor ki:

      yüz de yüz belki geçmeyebilir ama yap yanı kurtulak artık

Yorum Yaz

Yukarı Çık