Salatalık ile Cilt yenileyici Maske

Resim bulunamadı

Salatalık destekli cilt yenileyici maskelerin uygulanması, yapılması kadar eğlenceli bir olaydır. Salatalık özünde yer alan besleyici ürünler, insanların bu tarz cilt sorunlarını ciddi derecede olumlu çözümler üretiyor. Birbirinden farklı olarak öne sürülen en garip çalışmalar arasında, salatalık maskesi olduğu bilinir. Lakin salatalık deyip geçmeyin!

 

Gündelik Hayatta Salatalık ve Maske!

Gündelik hayatta yiyecek olarak tüketilen salatalık, pek çok meyve ve sebze gibi cildimizin besin kaynaklarından birisidir. Cilt bakımı ile ilgili çalışmalar yapan kadınlar, bu konuyu özellikle çok iyi bilmektedir. Bu yüzden salatalık kullanarak, cildinizi doğal yollardan temizleyebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken eğlenmek ve eğlenceli anlar geçirmek de cabası!

 

 

Evinizde yer alan pek çok ürün ile ilgili olarak üretilebilen özel maske tariflerini sizler ile düzenli olarak paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün konumuzda salatalık ile yapılan özel cilt yenileyici maskeler bulunuyor. Bu maskelerin kullanımı ve uygulanışı, insanların ihtiyaçlarına çözüm üretecek bir şekilde yapılıyor ve rahatlıkla isteklerinize sonuç üretebiliyorsunuz. Öncelikle şunları yapabilirsiniz. Kurutulmuş olan çuha çiçeğinden ortalama iki tutam alarak, toz haline gelene kadar dövün. İkiye bölünmüş olan salatalığın bir yarımı, kabuğu soyularak rendelenir ve çuha kurusuna bir fincan pirinç unu desteği ile konur. Ortalama 10 dakika orta ateşte pişirilir ve karışımın ilk evresi bu şekilde tamamlanmış olur. Ardından altı kapatılan bu karışıma, yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilmektedir. Ve karışımınız hazır. İsteyen bayanlar, ardından gül suyu kullanarak cildini rahatlatabilir. Bu karışımı düzenli olarak vücudunuza uyguladıktan yarım saat sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu sayede hem yüzünüz rahatlayacak, hem de maskenin etkileri daha da etkili bir hale dönüşmüş olacaktır.

Bir Başka Salatalıklı Maske Tarifine Hazır Olun!

İki adet salatalığı alın ve rendeden geçirin. Ardından bir yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve karıştırmaya başlayın. İyice karıştırın ve belirli bir kıvam geldikten sonra bu karışımı yüzünüze sürün. Ortalama olarak 20 dakika bekletin. Bu süre zarfında yüzünüzün yağı emilmiş olacak ve daha rahat nefes alıp vermesi sağlanmış olacaktır. Bu maskeyi yağsız yahut az yağlı ciltlere sahip olan insanlar uyguluyor ise, karışıma ortalama olarak bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklemenizde fayda olacaktır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Salatalık ile Cilt yenileyici Maske Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık