Saç Ekimi Fiyatları

2 Şubat 2016
Saç Ekimi Fiyatları

Yaygın olarak erkeklerde, bazen de kadınlarda görülen saç dökülmesi sorunu günümüzde daha kolay çözülebilir sorun haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ile saç ekimi yaptırma çok daha kolay hale gelmiştir. Verici kök hücreleri ile saçın arka bölümünden alınan kökler açık bölgelere nakledilir ve bir süre sonra açılan bölgelerde doğal saç çıkmış olur.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Başta genetik özellikler olmak üzere, birçok faktör saçların erken dökülmesine neden olabilir. Uzun süre stres ve üzüntü yaşamak, yaşın ilerlemesi, bazen de yanlış kullanılan kozmetik ürünleri saç dökülmesine sebep olabilir. Saç dökülmelerinin tehlike sınırı günlük 100 ve daha fazlasıdır.

sac-dokulmesi

Saç Ekimi Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Saç ekimi fiyatı konusunda belirleyici olan etenler çok farklıdır. Saçların tekrar eski doğal görünüme kavuşması için, gereken saç miktarı,  operasyon sırasında nasıl bir yol izleneceği, kel ya da açık olan bölgenin büyüklüğü, yani ekim yapılacak alan, operasyon kalitesi gibi etkenler saç ekim fiyatlarında belirleyicidir.

sac-ekimi-fiyatlari

Saç Ekiminin Faydaları

Saç ekiminin kişiye sağladığı faydaları fiziksel ve sosyo-psikolojik olarak sınıflandırmak mümkündür.

Fiziksel olarak saç ekiminin avantajı, eskiye göre günümüzde daha kolay yapılabilen işlem olmasıdır.   Ayrıca kişinin saçlarındaki açık bölgeleri kalıcı olarak kapatılabilmektedir. Bu anlamda görünüm açısından daha iyi denebilecek sonuç elde edilir. Çünkü birçok kişi saçsız bölgeden rahatsız olabilmektedir.

sac-ekimi

Saç Ekiminin Psikolojik Faydası

Saç ekiminin psikolojik etkisi yokluğuyla doğru orantılıdır. Yani saçların olmaması kişiyi ruhsal anlamda olumsuz etkilediğinden, bu sorunun giderilmesi de olumlu etki yaratacaktır. Sosyal ortamlarda kendini daha rahat hissetme, karşı cinse karşı daha rahat davranma durumu saç ekiminin olumlu etkileridir.

sac-dokulmesi

Saç Ekiminin Yan Etkileri

Saç ekim operasyonu geçiren bir kişi, ameliyat sonrasında bir süre şişlik ve ağrı hissi yaşayabilir. Bu durum normaldir. Ancak geçmeyen sıkıntılarla karşılaşılırsa uzmana başvurulmalıdır.

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık