Poşet Çayların Sağlığa Zararları

Poşet Çayların Sağlığa Zararları

Özellikle havaların soğuk olduğu kış aylarında tüketimi daha da artan poşet çayların faydaları kadar zararları da olabiliyor. Kimi zaman zevk olarak içilen, kimi zaman alternatif hastalık tedavisi olarak kullanılan ve kesinlikle kullanım kolaylığı sağlayan poşet çaylar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Ancak poşet çayların faydalarından yararlanmak isterken, sağlığa olan zararlarını da göz önünde bulundurmak gereklidir.

poset-cayin-zararlari

Çaylar Değil, Ambalajlar Zararlı

Doğanın mucizesi bitkilerin sıcacık suya konulmuş ve lezzetli bir hale gelmiş hali olan çayları severek tüketiyoruz. Poşet çaylar ise hiç şüphesiz kullanım kolaylığı ve firmalar tarafından hazırlanmış içeriği ile en sevilen ürünlerden. Ancak çayın kendisi zararlı olmasa bile çay poşetlerinin zararı büyük olabilir. Ambalajın kalitesi ve sağlığa uygunluğu da çayın kendisi kadar önemlidir, zira çay içmek için poşeti de bardağımıza koyuyoruz.

poset-cay-icmek

Çay Poşetleri Kağıt Ya Da Plastik Olabilir

Çay poşetleri suyun içinde erimemeleri için özel teknoloji ile geliştirilmiştir. Kâğıt filtreden ya da pet olarak da bilinen polietilen tereftalattan ya da naylondan yapılan çay poşetleri aslında hangi malzemeden olursa olsun zararlıdır. Kâğıt filtreli poşetlerin suyun içerisinde erimemesi için kullanılan kimyasal maddeler zararsız olsa da vücut içinde kanserojen maddelere dönüşür. Pet ya da naylon kullanarak yapılan çay poşetleri de zararlı olabilmektedir. İnsan sağlığına en uygun plastik maddeler olan pet ve naylon, yüksek sıcaklıktaki suda bir miktar çözünür. Aslında poşet çayı her içtiğimizde, bize sağladıkları faydalar bir yana, vücudumuzda kanserojen madde ve plastik maddeler birikiyor olabilir. Hiç tartışmasız bu durum poşet çayların sağlığa zararı olabildiğini gösterir.

poset-cay

 Güvenilir Firma Güvenilir Çay

Poşet çaylar doğru bitkiler ile yüksek hijyen ve kaliteli malzemelerle üretildiği sürece sağlıklıdır. Ancak açıkta satılan poşet çayların güvenilirliği olmadığı gibi faydasından çok zararı da dokunabilir. Yanlış bitkiyi çay olarak tüketmek, doğru bitkilerin yanlış oranlarla bir araya getirilmesi ve benzeri hatalar insan sağlığını kötü etkiler.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Poşet Çayların Sağlığa Zararları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık