Panik Atak Tedavi Yöntemleri

13 Haziran 2014
Resim bulunamadı

Panik atak çağımızın hastalığı olarak tabir edilmektedir. İnsanların hayatlarını zorlayan ve aslında sonuçları düşünüldüğü zaman ciddi bir hastalık olduğu için mutlaka kontrol altına alınması gerekir. Panik atak ruhsal olarak başlayan bir hastalıktır. Ruhsal olarak başlayan daha sonra fiziksel olarak devam eden panik atak hastalığının çeşitli nedenleri olabilir. Panik atak günlük hayatın yoğun temposu ve iş stresi içerisinde ruhsal olarak çöküntü yaşayabilirsiniz. Bu durumda panik atak yaşanma oranında gözle görülen bir artış meydana gelmektedir. Uzmanlar yılda bir iki defa panik atak yaşanmasının normal olabileceğini söylemektedir.

 

Panik Atak Belirtileri

Panik atak kişileri olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Bazı belirtileri bulunmaktadır. Panik atak yaşayan kişi nefes almakta zorlanır ve boğuluyormuş hissi yaşar. Bu his yüzünden panik yaşadığı için panik atak ortaya çıkmaktadır. Kalp ağrısı ve göğüste sıkışma hissi nefes almayı zorlaştırmaktadır. Ayrıca zaman zaman titreme nöbetlerinin yaşanması panik atak belirtileri arasında yer alır. Ayrıca panik atak yaşayan bir kişinin ölüm korkusu bulunmaktadır. Nefes sıkışması sonrasında aşırı terleme sonrasında ise üşüme nöbetleri yaşanmaktadır. Ayrıca baş dönmesi ile birlikte yaşanan bayılmalar panik atak belirtileri arasında yer alır. Sizde bu belirtileri yaşıyorsanız hiç zaman kaybetmeden uzman bir doktor kontrolünden geçin ve tedavi yöntemlerini araştırın.

 

 

Panik Atak Tedavisi

Panik atak ruhsal bir çöküntü sonrasında ortaya çıktığı için dikkatli olmakta fayda vardır. Ruhsal bir çöküntü olduğu için psikolojik destek alınması çok önemlidir. Bunun için psikolojik ilaçlara başlanarak aynı zamanda terapi uygulanabilir. Bu ilaçlar sakinleştirici özellik sağladığı için bünyede rahatlatıcı özellik taşımaktadır. Panik atak tedavisi sırasında kafein içeren içeceklerden uzak durulması gerekir. Ayrıca uyku düzenine dikkat ederek gün içerisinde dinlenmiş olarak güne başlayabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Panik Atak Tedavi Yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık