Panik Atak Tedavi Yolları

Panik Atak Tedavi Yolları

Halk arasında bilinen ismiyle panik atak tıptaki ismiyle panik bozukluk insanlarla aşırı korku, kaygı ve heyecan durumlarının ani bir nöbetle oluşması durumunda vermektedir. Panik atak psikologlara terapi için en çok gelen kişilerin temel sorunlarının başında geliyor. Ancak birçok panik atak kişi terapi görmeye gelmek yerine uzun bir süre bu hastalıkla mücadele etmeye çalışıyor ve ancak tamamen katlanamayacağı bir seviyeye geldiğinde yardım alma karar veriyorlar. Bununla birlikte birçok insanda panik bozukluk hastalığının kendi kaderleri olduğuna dair bir inanç geliştiriyor ve bu hastalıkla maalesef ömür boyu yaşamaya devam ediyor.

panik bozukluk

NLP ve Panik Atak

NLP ile panik atak tedavisi yapılabilmesi mümkündür. Bununla birlikte uzman bir terapistin kişiye uygulayacağı teknikler ve bilinçaltı temizleme toplarıyla gerçekleştirmesi gerekir. NLP uzmanlarının uygulayacağı hipnoz teknikleri sayesinde bilinçaltınızda bu durumun neden olduğu anlaşılacağı için ortadan kaldırılması da mümkün hale gelecektir. Branşından uzman ve Master Trainer denilen seviyedeki NLP uzmanlarının ilgilenmesi gereken bu tedavi %90 oranında yanıt verir. Bununla birlikte kesin bir tedavi yöntemi değildir.

Panik Atakta İlaç Tedavisi Var mıdır?

panik bozukluk

İlk kez panik bozukluk nöbeti geçirmiş bir hastanın yaşadığı en büyük korku içerisinde bulunduğu durumu tekrar yaşayacak olduğuna dair bir inanç geliştirmesidir. İlk başta kalp krizi veya ciğerlerinde bir problem olduğuna dair bir inanç olduğunu düşünmeye başlar. Bir açıklama getirmek ve bir netlik kazandırmak isterken herhangi bir sağlık kuruluşuna gidip gerekli teftişlerin tamamını yaptırmaya gider. Sonunda ortalama ortada herhangi bir problem çıkmadığı için ikna olamaz. Bu nedenden ötürü ömrü boyunca bu hastalığı yaşayacağını düşünür ve kimsenin onu anlama adına dair bir inanç geliştirir. Bununla birlikte panik atağa yaşadıkları ilk alandan insanlar kaçmaya çalışır örnek olarak kişi panik atağı ilk defa bir metro da geçirmişse bir daha metroya asla bilmemeye ve kalabalık ortamlarda bir daha asla bulunmamaya karar verir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Panik Atak Tedavi Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık