Mantarın Kilo Vermeye Katkıları

Mantarın Kilo Vermeye Katkıları

KOLAY KİLO VERMENİN YOLU VE MANTARIN KİLO VERMEYE KATKILARI

Kolay kilo vermek mi istiyorsunuz? Kolay kilo vermenin yolu, beslenme şeklimizden ve sarf ettiğimiz enerjiden geçmektedir. Öncelikle ne yediğimize dikkat edilmelidir. Kalorisi düşük yiyecekler tüketildiğinde ve egzersiz yapıldığında çok daha kolay kilo vereceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Kolay kilo vermede beslenme nasıl olmalıdır?

Kolay kilo vermede beslenme şekli çok önemlidir. Ne kadar yediğimizden çok ne yediğimiz daha önemlidir. Aynı zamanda öğünlerimizin daha sık ve az olması da kolay kilo vermede çok etkilidir. Kilo vermek için yapılan en önemli yanlış, uzun saatler aç kalmak ve hiç bir şey yememektedir. Bu durum kilo vermenize değil, tam tersi kilo almanıza neden olacaktır. Tüketilmesi gereken gıdalar;

tam-tahilli-urunler

Tam Tahıllı Ürünler

Kolay kilo vermek için, tam tahıllı ürünler tüketmek faydalı olacaktır. Yağlı ve kızartma ağırlıklı yemeklerden uzak durmak, kişinin daha kolay kilo vermesini sağlar.

saglikli-kilo-vermek

Sebze Ve Meyve Ağırlıklı Beslenmek

Kolay kilo vermenin yollarından birisi de sebze ve meyve ağırlıklı beslenmektir. Ana öğünlerde sebze yemekleri ve az zeytinyağlı salata, ara öğünlerde de meyve tüketmeye özen gösterilmelidir. Hayatınıza bol bol yeşillik katmak, sizi istediğiniz kiloya ulaştıracaktır.

mantar

Mantar Tüketmek

Mantar, zengin vitamin ve mineral çeşidine sahip bir gıdadır. C vitamini ve demir açısından zengin olan bu gıdayı tüketmek kolay kilo vermenizde son derece etkili olacaktır. Sadece kilo vermek isteyenler değil, herkes mantarı tüketmelidir. Sağlıklı yaşam için tüketilmesi son derece faydalı olacaktır.

kilo-vermek

Mantarın Kilo Vermede Etkisi

Adeta bir şifa kaynağı olan mantarın sayısız faydaları bulunmaktadır. Kalorisi çok düşük olduğu için, diyet listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Kolay kilo vermek isteyenler hiç çekinmeden mantar tüketebilirler. Mantarın yaklaşık olarak % 90’u sudur ve yağ oranı da yok denecek kadar azdır. Aynı zamanda lifli bir gıda olduğu için de sindirim sistemi açısından da çok faydalıdır. Kırmızı et yerine alternatif olarak mantar tüketebilirsiniz.

mantar

Mantarın Faydaları

Yorgunluğu gidermede etkili olan mantar aynı zamanda kemik ve dişlerin yapısını da güçlendirir. Yaralanmalarda, dokuların kendini tamir etmesinde etkilidir. İçeriğindeki çinko cilt güzelliğine katkı sağlamaktadır. Yüksek tansiyonu olan kişiler rahatlıkla kullanabilir çünkü tansiyonu düşürmede etkilidir. Yaşlanma karşıtıdır ve Alzheimer hastalığında etkili olduğu araştırmalarca ortaya konmuştur.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Mantarın Kilo Vermeye Katkıları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık