Lazer Ameliyatı Ve Göz Numarası Düşürme Tedavisi

Lazer Ameliyatı Ve Göz Numarası Düşürme Tedavisi

Miyop, astigmat, hipermetrop, renk körlüğü, katarakt… Ve daha aklımıza gelmeyen onlarca tıbbi terim.

Bazılarımız bu terimleri ilk kez duymuştur, yâda bunların ne anlama geldiğini bilmezler. Bu terimlerin hepsi de farklı birer göz hastalığıdır. Bazısı doğuştan vardır ve tedavisi mümkün olmayabilir.

lazer-ameliyati

Göz Hastalıkları

Örneğin renk körlüğü. Bazıları ise; küçük yaşlarda geçirilen ateşli hastalıklar, gözü gereğinden fazla yorma sonucunda ortaya çıkan bozukluklardan ve buna benzer sebeplerden dolayı oluşan yâda ortaya çıkan hastalıklardır. Günümüzde tıp Dünyası’nın birçok alanında, son teknoloji ürünler ve cihazlar kullanılmakta, teknolojinin bütün imkanlarından faydalanılmaktadır. Böylece hepsinde olmasa bile, birçok göz hastalıklarında erken teşhis ve tedavi mümkün hale gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi, vücudumuzda ki bütün organların farklı farklı işlevleri ve görevleri vardır. Ve her birisi ayrı ayrı büyük önem taşımaktadır. Fakat göz hepsinden farklıdır. Çünkü çevremizde ki her şeyi görebilmek, hayatın güzelliklerini görebilmek, kitap, dergi yâda gazeteyi rahatça okuyabilmek, TV izleyebilmek, sinemada güzel bir film izleyebilmek… Hepsi de gözlerimiz sayesinde yapabildiğimiz şeylerdir.

goz-hastaliklari-tedavisi

Göz numarası Küçültme Operasyonu

Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesiyle birlikte göz hastalıkları ve tedavisinde en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden birisi de

Lazer Ameliyatı Ve Göz Numarası Küçültme yöntemidir. Bu yöntem ülkemizde yaklaşık 15 – 20 yıla yakın bir süredir doktorlar tarafından kullanılmakta ve hem hastalar hem de doktorlar tarafından en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemin en çok tercih edilmesinin nedenlerinin başında; kansız, ağrısız ve oldukça kolay bir ameliyat şekli olması, ameliyatın oldukça kısa sürmesi ve hastanın ameliyat sonrasında, kısa sürede sağlığına kavuşması gelmektedir. Fakat bütün bunların yanında bu yöntem için bazı şartlar aranmakta ve hasta bir takım evrelerden geçmektedir.

goz-hastaliklari

Bu aşamaları basit bir şekilde şöyle sıralayabiliriz; İlk önce hasta detaylı bir şekilde incelenmekte ve genel bir göz rahatsızlığı olup olmadığına bakılmaktadır. Daha sonra hastanın göz numaralarına bakılır ve kornea çapı ile kalınlığı ölçülür. Bu kriterlerin hepsi uygunsa ve hastanın göz numarası tedavi edilebilecek derecedeyse hastaya operasyon için randevu verilir. Zorlu bir süreç olmasına rağmen son derece faydalı ve günümüzde birçok hasta ve doktor tarafından tercih edilen, çoğu zaman başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir.

Sizler de günümüzde sık sık kullanılan bu teknolojiden faydalanın. Gözlüklerinizle vedalaşın, göz hastalıklarınızı tedavi ettirin, görme sorunlarınızı ortadan kaldırın. Lazer Ameliyatı Ve Göz Numarası Küçültme işlemini yaptırın ve hayata daha güzel bakın…

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Lazer Ameliyatı Ve Göz Numarası Düşürme Tedavisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık