Kulak Ağrısı Neden Olur ve Tedavi Yöntemleri

15 Ağustos 2014
Resim bulunamadı

Kulak sorunu ile doktorlara başvuran pek çok hasta bulunmaktadır. Ancak başvuranlar kadar kulak ağrısını hafife alıp başvuramayan kişiler de bulunmaktadır. Kulak sorunu aslında ciddiye alınması gereken bir problemdir. Çünkü ciddiye alınmadığı takdirde kalıcı işitme problemleri meydana gelebilir. Kulak sorunu yaşamanın çeşitli problemleri olabilir. Bu problemlerin nedeni araştırılmalıdır. İhmal edildiği takdirde oldukça ciddi problemlere neden olabilir. Kulak sorunu yaşayan kişiler zaman kaybetmeden kulak burun boğaz doktoruna başvurmalıdırlar. Kulak deyip geçmeyin ve nedenleri ile tedavi yöntemlerini mutlaka okuyun.

 

Kulak Ağrısının Nedenleri

Kulak ağrılarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Nedenleri en iyi şekilde araştırıldığı zaman tedavi süreci daha olumlu ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Kulak ağrısı kulağa alınan bir darbe sonucunda şiddetli bir şekilde kendisini göstermektedir. Kulak ağrısı aynı zamanda kulak burun boğaz enfeksiyonları ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Burun kanallarında ve boğazda oluşan çeşitli iltihaplanmalar kulak ağrısının oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca kulak ağrıları yüksek ses müzik dinlemenin sonunda da oluşmaktadır. Ciddi problemlere yol açmaktadır. Yüksek ses müzik dinlemek bazen geçici olabileceği gibi bazen de kalıcı işitme problemlere yol açabilir. Kulak ağrısı aynı zamanda yüksek basınca maruz kaldığı zaman ağrılara neden olmaktadır.

 

 

Kulak Ağrısının Tedavisi

Kulak ağrısı ciddi problemlere yol açtığı zaman mutlaka uzman bir kulak burun boğaz doktoruna kontrol ettirilmesi gerekir. Kulak ağrısı tedavisi kulak içerisindeki iltihapların boşaltılması sonucunda yapılmaktadır. Kulak ağrısı aynı zamanda evde tedavi edilmek istendiği zaman sıcak bir havlu ile kompleks yapılabilir. ,Kulaklar devamlı olarak rüzgardan korunmalıdır. Rüzgar kulak ağrılarını tetikleyeceği için rüzgardan korunmak önemlidir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Kulak Ağrısı Neden Olur ve Tedavi Yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. tubaptuba diyor ki:

  Kulak ağrısı süründürüyo arkadaşlar , kesin bilgi ?

 2. AacarAhmet diyor ki:

  Allah kimseye baş ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı hele boyun ağrısı hiç vermesin.

 3. pembedeilpempe diyor ki:

  Kulak ağrısı çok kötü..fena..

 4. BetullGnl diyor ki:

  Bu kulak ağrısı ne yaaa ??

 5. MassiveStroke_ diyor ki:

  Kulağımı deldirdigim yerin acısı yetmiyormus gibi her hastalandığımda çektiğim kulak ağrısı çıktı başıma..

 6. meyvesekeriii diyor ki:

  Başımın ağrısı kulak uğultusundan sonra gözlerime vurdu :( uyuyamıyorum ağrıdan off of

Yorum Yaz

Yukarı Çık