Kulağa Su Kaçarsa Ne Yapılır?

29 Nisan 2014
Resim bulunamadı

Kulağa kaçan su, genellikle korku ve endişelere neden olmaktadır. Özellikle duşta kulağa kaçan su sonrasında hayli korkuya sebep olmaktadır. Kulağa su kaçarsa ne yapılır sorusunu sorduğumuzda akla gelen ilk cevap doktora başvurmaktır. Çok rahatsız edici olmadığı sürece kulağa su kaçtığında doktora başvurmaya gerek yoktur. Basit ve kendimizin halledeceği yöntemler mevcuttur. Ancak bu yöntemler uygulanırken kulak zarına ve yapısına zarar verme ihtimaline karşın aşağıda belirteceğimiz önerileri göz önünde bulundurmalısınız.

 

 

Kulağa su kaçtığında bunun için yapılabilecekler nelerdir?

En bilindik yöntemlerden biri olan zıplamak, doğru uygulandığı zaman kulağa su kaçtığında çıkarmak için yeteri olabilecek uygulamalar arasına girmektedir. Bu yöntem ile kulağa kaçan suyun çıkarılmasını sağlamak için halk arasında bilindik bir yöntem; su kaçan kulağınız hangisi olduğunu belirledikten sonra o taraftaki ayağınızı yukarı kaldırmanız ve kafanızı o tarafa doğru yatırmanızdır. Bu sayede ayağınızı kaldırınca vücut, otomatik olarak kulaktan beyne gidecek sinyalleri iletmek için suyun boşaltılmasını sağlayacaktır.  Uygulanacak yöntemlerden bir diğeri; su kaçmış olan kulağınız altta kalacak şekilde yastık ile yatmanızdır. Ayrıca; saç kurutma makinesi ile kurutmak, Antiseptik özellik gösteren kulak damlaları kullanmanız da kulağa su kaçtığında uygulanacak yöntemlerden bazılarıdır.

 

 

Kulağa su kaçtığında zıplama yöntemi nasıl uygulanmalıdır?

Hangi kulağınıza su kaçtıysa o kulağınız aşağıya gelecek şekilde başınızın yatık olması ve olduğunuz yerde zıplamanız kulağınızın içindeki suyun azalmasına ve tamamen çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bir süre sonra kulağınızın açıldığını göreceksiniz.

 

Kulağa su kaçtığında yastık ile yatmanın faydası nedir?

Su kaçan kulağınız alta gelecek şekilde yastık ile yatarsanız yer çekimi kuvveti ile kulağınızın içindeki su dışarı çıkacaktır.

 

 

Kulağa su kaçtığında saç kurutma makinesi ile nasıl kurutulmalıdır?

Kulak içindeki suyun kuruması için düşük ısıya ayarlanmış olan bir saç kurutma makinesi ile

3–4 dakika boyunca kurutmak yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gerek bir n okta saç kurutma makinesinin uzaktan tutulması olacaktır. Yakın temas halinde kulak içine ve zarlarına zarar verici nitelikte olabilmektedir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Kulağa Su Kaçarsa Ne Yapılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. bilgesu diyor ki:

    Çok teşekkür ederim sayende geçti

  2. burcu diyor ki:

    Kulağıma su kaçtı zıpladım yastığın üstüne su giren kulağımı koydum, saç kurutma makinesini 5 dakika kuruttum,birde kulağıma baskı uygularken kulağım acıyor ne yapmalıyım bi kere daha aynı şeyi yaşadım 1 gün sonra kendiliğinde çıktı. Ama şimdi çıkmıyor.ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

  3. Yigit diyor ki:

    Benimki çok içeriye kaçtı çıkmıyor . :(

Yorum Yaz

Yukarı Çık