Kolay Uyuma ve Uykuya Dalma Yöntemleri

Resim bulunamadı

Günümüz şehir yaşamında çok önemli sorunlarla insanlar savaşmak zorunda kalıyor. Her şeye bir arada sahip olmak isteyen insanlar görüyor ki aslında her şeye kolay kolay bir arada sahip olunamıyor. Eğer sahip olunmak istenirse bir şekilde aşırı yükleme yapmak gerekiyor ve bu yükleme sonucunda elde edilen şey de genel anlamda bir denge bozulması oluyor. Mesela gün size yetmiyor olabilir ve çok yapmak istediğiniz şey var, diyorsunuz ki gün 24 saat bunu dolu dolu yaşamalıyım. Bu aslında temel anlamda çok güzel bir istek ve hırs örneği. Ancak o işler öyle olmuyor. Eğer böyle düşünüp harekete geçiyorsanız büyük bir sorun ile karşılaşmak sizin için bir an meselesine dönüyor. Aşırı yükleme bir noktadan sonra alarm veriyor ve vücudunuz size kötü sinyaller göndermeye başlıyor.

 

Uykusuzluk hastalıkların habercisidir…

Bu sinyallerin en başında uykusuzluk sorunu geliyor. Çünkü çok yorulduğunuzda kesinlikle uyku düzeninize zarar verebilecek hareketleri içine giriyorsunuz ve bu da size uykusuzluk noktasında kötü sonuçlar ile geri dönüş yapıyor. Uyku düzeni bozuldu mu düzeltmek için büyük çabalar harcamak zorundasınız çünkü düzeltmek çok basit ve net bir şey değil. Siz basit olduğunu düşündüğünüz noktada da bu sorun size daha sert bir darbe vurarak size uyku düzeni bozukluğunun kolay halledilebilir bir şey olmadığını gösterir.

 

Uyku düzeninizi düzeltmek için,  kolay uyuma ve uykuya dalma yöntemleri noktasında yapılabilecek bir şeyler var. Öncelikle bu düzeni yerine getirebilmek için ve kolay uyumak için kesinlikle uyku ilaçlarından ve çeşitli kimyasallardan medet ummayın çünkü yardımcı olmayacaklardır. Bu noktada kolay uyumak için ve uykuya kolay dalmak için teskin edici ve sakinleştirici özellikle çok güzel çaylar bulunmaktadır. Rezene çayı, Adaçayı ve bu çaylara benzer aileden diğer bitkilerin çaylarından akşamları birer bardak içerek nasıl rahatlayarak yatağa gittiğinizi hissedebilirsiniz. Eğer bu noktada rahatlayamadığınızı hissediyorsanız hastanelerin uyku merkezi bölümlerine baş vurarak gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra sizin için en uygun çözümleri bulmak adına kendinizi tıbbın ellerine bırakabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Kolay Uyuma ve Uykuya Dalma Yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. CamurAbiniz diyor ki:

    Bizim başaramadığımız bu uyuma işlemini çok gereksiz insanlar çok kolay bir şekilde başarabiliyor, hayat işte.

Yorum Yaz

Yukarı Çık