Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Kilo almak, en az kilo vermek kadar zordur ve kilo vermekten daha maliyetli bir iştir. Elbette sağlıklı kilo almaktan bahsediyoruz…

Kilo almanız için bazı karışımları ve yöntemleri sizler için araştırdık:

1 su bardağı miktarında soğuk süt, bir adet yumurta ve bir miktar bal (yada pekmez) hafif karıştırıldıktan sonra mikserde çırpılır ve günde birkaç defa içilir. Başlarda mide bulantısı oluşturabilse de, direnip içmeye devam ettikçe alışırsınız. Mide bulantısı aşırı fazlaysa ve alışma gösterilememişse yumurta katılmayabilir.

Günlük yemek öğünleriniz 3 ana öğün, 2 de ara öğün olması gereklidir. Öğünleri asla kaçırmayın, telafi ederim tarzı düşüncelere kapılmayın, ha, öğünü yemek gibi bir şansınız yoksa fındık, kuru üzüm, ceviz vs. gibi yüksek kalorili şeyleri tüketin.

Yemeğe başlamadan hemen önce ve yemek esnasında sakın su içmeyin, su içmek tokluk hissi uyandıracağı için hada az miktarlarda yemek yemenize neden olur. Suyu yemek sonrasında içmelisiniz.

Eğer tatlı yiyecekseniz kalorisi daha yüksek olan tatlıyı seçmelisiniz.

Arada sırada da olsan kalorisi düşük besinleri tüketip, midenizi doldurmayın, amacınıza ulaşana kadar hep kalorili besinleri tercih edin.

Yemeklerde, makarna, pilav tarzı yüksek karbonhidratlı ürünleri tercih edin. Bol tereyağlı olarak da tüketirseniz tam olur.

Her zaman aynı ürünleri yemeyin, farklılıklar olursa iştahınız daha da artar bu sayede kilo almanız hızlanır.

Susadığınız zamanlarda kalori içeriği olan içecekleri (meyve suları, Ice Tea’lar vs.) tercih edin.

 

 

Sigara iştah azaltır, sağlığa da çok zararlıdır. Bırakmaya bakın

Yemek emenin dışında spor yapmak çok önemli bir unsurdur. Yemek size sadece yağ olan kiloyu kazandırır, ama planlı bir biçimde spor yaparsanız bunlar kas kütlesine dönüşür ve sıkı bir vücuda sahip olursunuz, yemek önemlidir ama o size sadece yağ kazandırır. Kas kütlesini artırmaya yönelik bir spor merkezine yazılıp, adam gibi çalışırsanız 4 ay sonra vücudunuz şeklini alır, bıkmayıp devam ederseniz 2 yıl sonunda özendiğiniz film karakterlerinden birine dönüşürsünüz. Her şeyin dışında bunları gerçekten istemek, sabırla çalışmak ve sürekliliği sağlamak çok önemlidir, bunları doğru düzgün yaptıktan sonra gayet güzel kilo alıp sıkı bir vücuda da sahip olabilirsiniz. Hepinize iyi günler.

 

ERTUĞRUL YAŞE

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık