Kılları Yok Edin, Kılların Kökünü Kurutun!

12 Ağustos 2014
Resim bulunamadı

Bayanların en büyük problemi istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüyler estetik görüntü açısından güzel bir manzara oluşturmayacağı için kıllardan tamamen kurtulmak gerekir. Ancak kıllardan kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. bu alanda istenmeyen kıllardan tamamen kurtulmak için bazı alternatif yöntemlerden yararlanabileceğiniz gibi tıbbi çözümlerden de yardım alabilirsiniz. Şimdi bayanlara ellerindeki tüm işleri bırakmalarını ve yazımızı büyük bir dikkatle okumalarını öneriyoruz.

 

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Tıbbi Çözümleri

İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ancak tıbbi yöntemler kıl köklerini tamamen kurutarak belirli bir süre sonra kıllara son verebilirsiniz. Kıllardan tamamen kurtulabilmek için epilasyon yöntemlerini deneyebilirsiniz. İğneli epilasyon kıl köklerine iğne batırılarak kıl köklerinin kurutulması amaçlanır. Bu belirli seanslar ile yapılarak sabır gerektiren bir epilasyon yöntemidir. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan ve ivme kazanan lazer epilasyon yöntemi oldukça ilgi görmektedir. Lazer atışları ile birlikte kıl köklerinin kurutulması amaçlanır. Lazerli epilasyon acısız bir yöntemdir. Bir anda etki etmemesine rağmen hızlı bir şekilde belirli seanslardan sonra istenmeyen tüylerden sorunsuz bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

 

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Bitkisel Çözümleri

İstenmeyen tüylerden ve kıl köklerinden tamamen kurtulmanın çeşitli yolları vardır. Epilasyon gibi yöntemler etkili bir süreç olmasına rağmen pahalı olması sebebi ile herkes tarafından tercih edilen bir yöntem olmayabilir. Bu durumda bitkisel yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Ağda işleminden sonra limon ve tuz ile birlikte ağda yapılan bölge ovulduğu takdirde kıl kökleri zayıflayacak ve belirli bir süre sonra bazı dökülmeler yaşandığı görülecektir. Yine ağdadan sonra portakal kabuğu robottan çekilerek zeytinyağı ile karıştırılıp sürüldüğü takdirde kıl köklerini yakma ve kurutma özelliği vardır. Bu sayede evde hazırlanabilecek doğal karışımlar ile istenmeyen tüylere bir son verebilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Kılları Yok Edin, Kılların Kökünü Kurutun! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık