Karabaş Otu Nelere İyi Gelir?

18 Ağustos 2014
Resim bulunamadı

Modern tıp kesinlikle her türlü kaynağını kimyasal ilaçlara ve üstün teknoloji aletlere dayandırmakta. Bu da beraberinde inanılmaz büyük bir ekonomiyi beraberinde getirmektedir. Modern tıbbın yaygınlaşması ve dünya üzerinde neredeyse her yerde neredeyse tek bir elden tıp fakültelerinden öğretiminin olması ile birlikte bu konu hakkında inanılmaz bir ekonomiden bahsetmek ve bu ekonominin parçalarından biri olduğumuzu kabul etmek durumundayız. Çünkü modern tıp ile birlikte herkes büyük bir ekonomiye destek durumunda bulunuyor.

İlaçlar satın alan, ameliyatlar için para harcayan ve bir çok yan ürünün tüketicisi olan insanlar modern tıbbı elleri üzerinde yüceltmeye devam etmekteler. Bu durum da aslında kurtardığı insan sayısı bakımından mantık çerçevesinde yorumlanabilir.

Alternatif  Tıbbın Etkileri

Bir diğer noktada da alternatif tıp olarak ele alabileceğimiz tamamen organik maddelerin insan vücudundaki etkileri ile tedaviyi geliştiren. Kimyasal hiçbir şey kabul etmeyen teknoloji noktasında ise modern tıp ile bir sorunu olmayan disiplin olarak öne çıkıyor. Alternatif tıpta doğanın bize verdiği her sorunun doğada bir çözümü olduğu gereğine inanan bir felsefe vardır. Bu felsefe çerçevesinde insanlar neye inanıp inanmayacağı noktasında serbest bırakılmaktadır. Serbest kalan insanlar da özgür iradeleri ile bu iki seçenek arasındaki dağılımlarını mantıklı bir şekilde belirleyebilirler. Bu dağılım hangi tutarlılık kuralları ile hangi mantık çerçevesinde olacaktır, bu işin içinde olanların sorunu ancak çok önemli bir noktada seçim yaptıkları konusunda bilinçlendirmek büyük bir organizasyondur.

Bu noktada ülkemizde de çok yetişen karabaş otu hakkında araştırma yapabiliriz. Karabaş otu nelere iyi gelir sorusu bağlamında hareket edecek isek, iyi geldiği konular şu şekildedir:

  • Kanser hücrelerine mukavemet gösterdiği söylenir. Tümör ile savaşta etkin olduğu söylenir.
  • Kan dolaşımı noktasında da çok önemli olumlu etkileri vardır.

 

 

  • Teskin edici özelliği vardır
  • Yüksek tansiyon hastaları kullandığında işe yaradığı gözlemlenmiştir
  • Teşhisi zor olan mide ağrısı konusunda iyi gelir

Tüm bunlarla birlikte başka iyi geldiği ve önlediği şeylerden bahsetmem mümkündür. Bu bağlamda geleceğin daha parlak olacağı noktasına inancımızı kaybetmeden devam ediyoruz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık