Kalorileri En Kolay Nasıl Yakabiliriz?

Kalorileri En Kolay Nasıl Yakabiliriz?

Yaz geliyor, dolayısı ile de artık form tutmanın zamanı geldi. Hem daha sağlıklı olmak hem de daha fit bir görünüme sahip olmak için kalori yakmanın önemi de artıyor. Hepimizin de bildiği üzere, spor ve diyet yapmak, kalori yakmanın en kolay iki yolu. Aslına bakarsanız diyet yapmak yerine sağlıklı beslenmeye başlayınca da nasıl kalori yakmaya başladığınızı göreceksiniz. Fazla kilolarınızdan adım adım kurtulmanın yolu, spor ve beslenme kontrolünden geçiyor. Uyku düzenine de dikkat etmeniz vücudun kalori yakma konusunda en büyük yardımcılarından birisidir. Normalde mantığa ters gelse de düzenli uyku alışkanlığı edildiğinde metabolizma daha hızlı çalışarak, kalori yakmaya devam edecektir.

 

Peki, kalorileri en kolay nasıl yakabiliriz?

En çok kalori yaktıran sporlar arasında açık havada yapılan yürüyüş ön sıralarda geliyor. Denize yakın bir semtte yürüyorsanız, sabahları deniz kenarında yapacağınız 1 saatlik tempolu bir yürüyüş, 1 ay gibi kısa bir sürede bile kilo vermenizi sağlayacak. Aynı şekilde yüzme de en çok kilo verdiren sporlar arasında yer alıyor. Yüzdüğünüz süre boyunca tüm kaslarınızın aynı anda çalıştığını biliyor muydunuz? Yüzmek, kasların tamamını düzenli olarak çalıştırdığından, vücutta gözeneklerin açılmasını sağlayarak yağların da daha kolay atılmasını sağlayacaklardır.

 

 

Gün içinde yapacağınız basit egzersizler, asansör yerine merdiveni kullanmak, metrolarda yürüyen merdivenlerden uzak durmak, ineceğiniz durak yerine 1-2 durak erken inmek gibi etmenler de “kalorileri en kolay nasıl yakabiliriz?” sorunuza cevap olacak. Yağ yakmak istiyorsanız, sporun yanında aynı zamanda yağ yakıcı besinler yönünden zengin bir beslenme menüsü oluşturmalısınız. Ananas bu konuda oldukça başarılı bir meyvedir. Hem tok tutucu hem de yağ yakıcı özelliği bulunan ananasın, aynı zamanda cildinizi güzelleştiren ve gençleştiren bir etkisi de mevcut.

Türk kadınlarının yağlanma problemi deyince, ilk olarak aklımıza gelen bölge karın bölgesi oluyor. En tehlikeli yağlanma biçimi olan karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için, yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca karın bölgesine yönelik fitness ve cardio yaparsanız, bu da o bölgedeki fazlalıklarınızdan kurtulmanızda size yardımcı olacak.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Kalorileri En Kolay Nasıl Yakabiliriz? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık