Kalori Yakma Yöntemleri

Kalori Yakma Yöntemleri

Önce şu konuda anlaşalım; kalori yakmak aç kalmak değildir, deli gibi spor yapmak değildir, önünüze gelen her yemeğin kalorisini hesaplamak değildir – ki zaten o kadar değişken ki hesaplayamazsınız – değildir. Kalori yakmak kendiliğinden gelişen o zayıflama sürecine katkı sağlayacak birkaç tüyodan fazlası değildir.

 

Ekmek kesinlikle yok…

Yok efendim çavdar yok kepek yok yulaf. Hiçbirisi yok. Bir köyünüz yoksa buğday tarlanız yoksa kendi buğdayınızı kendinizin öğüteceği bir değirmeniniz yoksa ekmek de yok.

 

Şeker yok…

Doğal veya yapay hiç fark etmez; şeker tamamen yasak. Sizin yağ bağlamanızdaki en büyük neden şeker. Özellikle fark edilmeden alınan şekerler yani çaya ve kahveye atılan şekerler kalori yakmanızı durdurmayı bırakın kalori almanızı sağlar.

 

Alkol yok… 

Alkol alan kişi sağlıklı kalamaz. Sağlıklı olmayan insanın metabolizması düzgün çalışmayacağından hızlı kilo alımlarının görülmesi de mümkündür. Alkol de büyük ölçüde şeker maddesinin birleşiminden olduğu için şeker ile aynı etkiyi gösterecektir.

 

Margarin yok…

Eskiler margarin için “Vita” derdi  –ki Vita bir zamanların margarin markası – atın önüne koysak teper yemez derler. Margarin yemek yerine zeytinyağı yemek ya da tereyağı yemek daha sağlıklı olacaktır.

 

Meyve yok…

 Meyve, metabolizmal farklılıklar göstermek şartı ile kilo alma konusunda oldukça sıkıntılı olacaktır. Meyve doğal şekerdir ama yine de meyve kalori yakımını sekteye uğratır. Özellikle yaz ayları ile piyasaya çıkmaya başlayan karpuzlar resmen şekerli su.

 

 

Kaya tuzundan başka tuz yok… 

Kaya tuzunda 8 adet mineral vardır ve bu minerallerin hepsi insan için temeldir. Eğer kalori yakımını hızlandırmak istiyorsanız kaya tuzu kullanmalısınız.

 

Aç kalmak yok…

Aç kalarak sadece kendinizi şişirir yani ödem oluşturursunuz. Bu bakımdan az az bir şeyler atıştırın. Bu atıştırmalar ceviz ya da fındık olabilir ama bunlar taze olacak; kavrulmayacak.

 

 

Sabah yok uyanmak yok…

Gece yemek yemeyerek sabaha aç kalkın. Bu sayede sabah yapılan kahvaltıdan bir şeyler anlanabilmektedir. Zayıflamayı sağlayan hormon geceleri salgılanır ve bu bakımdan hali hazırdaki kalorileri yakmak yerine yeni besin kalorilerini yakmak istemezsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık