Kabıza Ne iyi Gelir ve Ne Geçirir?

16 Ağustos 2014
Resim bulunamadı

İnsanlar ne yediklerine çoğu zaman dikkat etmezler. Ancak aslında sağlık açısından başımıza gelen kötü ve iyi şeyler her zaman dışarıdan vücudumuza dahil ettiğimiz yani yediğimiz içtiğimiz şeyler yüzündendir. Bu önemli detay hayatımızın en önemli noktalarında bizi etkileyebilir. Aslında vücudumuz ona ne veriyorsak karşılığında bir reaksiyon vermektedir. Bu reaksiyon vücudumuza iyi davrandığımızda iyi, kötü davrandığımızda da kötü olur. Yani vücudumuzun tepkilerini ölçmek ve hayatımızın geri kalan diliminde ve özellikle de yaşlılık zaman diliminde sorun yaşamamak için vücudumuza kesinlikle kötü davranmamalıyız. Spor ve egzersiz her zaman vücudumuzun dostu ve hastalık düşmanıdır. Her gün yürüyerek daha hızlı bir dolaşıma ve birçok hastalığın size yanaşmamasına sebep olabilirsiniz. Bu noktada sağlık ile sporu ve yediklerinizi aynı kefeye koyabilirsiniz. Böyle yaparsanız hayatınız her zamankinden daha kaliteli bir şekilde devam edecektir diye düşünüyoruz.

Bu noktada daha derin bir detaya girecek olursak. Kesinlikle kendimizi iyi hissetmemiz açısından önemli olan bir durum olan sindirim sistemimizin iyi çalışması durumudur. İyi çalışan bir sindirim sistemi daha mutlu bir birey olmamız için gerekli koşullardan biridir. Bu tip bir sorun yaşıyorsak da huzursuz bir şekilde yaşamımızın geçmeyeceğini ve bu konuda bir şeyler yapmamız gerektiğini bize anlatacak bir hikâye olarak bir adım öne çıkacaktır.

Katı Yiyecekler Kabızı Geçirecektir.

Sindirim anlamında kabız sorunu yaşayan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun sebebi de kesinlikle katı ve zararlı yiyecekler ile beslenmektir. Bu noktada kabıza ne iyi gelir ve ne geçirir sorusuna yanıt olarak verilebilecek en net yanıt sebze, meyve ve genel anlamda sağlıklı yiyeceklerdir. Çünkü bu tip lif ağırlıklı beslendiğimizde sindirim sistemimiz de çok daha iyi çalışır ve kabız olma noktasında bir sorun yaşamamış oluruz. Herkesin dikkate alması gereken bu ciddi konunun çözümü yukarıda da belirttiğimiz gibi sebze ve meyve yemekten geçmektedir. Bu sebze ve meyve ağırlıklı beslenme sonucunda sindirim sistemimiz verimli olarak çalışacak ve istediğimiz şekilde tuvalete çıkabileceğiz ve daha mutlu bireyler olacağız.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık