Haşlanmış Patatesin Faydaları ve Zararları

Resim bulunamadı

Beslenme aslında çağımızın en büyük sorunları arasında yer alıyor. Çünkü dengesiz ve yararsız hatta zararlı şeyler ile beslenmek bir çok hastalığa davet çıkaran ve bir çok şeyin sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bu konuda gerekli önlemleri almaz isek gelecekte belki de çok yakın bir gelecekte büyük sorunlar yaşayacağınız sağlık meseleleri ile yüzleşeceğiniz gerçeğini siz ile paylaşmak istiyoruz. Bu sağlık meselelerinde kendinizi iyi hissetmek için kesinlikle vücudunuza iyi davranmak ve onu iyi ve güzel şeyler ile beslemek zorundasınız. Aksi takdirde o da alarm ve sinyal vererek size hayatınızın tehlikede olduğu gerçeğini bir çırpıda net bir şekilde hissettirebilir ki bu da isteyeceğiniz bir şey değildir. Bu konuda kendinizi rahat hissetmenin tek yolu ona iyi davranmaktır.

Yediğiniz her şeye dikkat etmek durumundasınız aksi takdirde başınıza gelecekler her türlü sizin sorumluluğunuz altında olacaktır. İnsanlar bunu gördüğü anda peki nedir o ideal yemek diye kendilerine sormaktalar. Genel anlamda tüm diyetisyenler sebze ve meyve alanında önerilerde bulunuyorlar. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenen insanların her zaman sağlıklı bir vücuda sahip olacakları noktasında insanların ve diyetisyenlerin ortak bir görüşü var eğer sağlıklı olmanın yolunu arıyorsanız elinizde olması gereken şey kesinlikle sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme alışkanlığı olmalıdır. Bunun dışındakiler en nihayetinde size zarar verecek alışkanlıklardır.

Bu noktada büyük bir soru ortaya çıkıyor…

Ne yararlı ne zararlı bilmek isteyen insanlar tarafından. Haşlanmış patatesin faydaları ve zararları noktasında son zamanlarda insanlar arasında büyük bir alış veriş var. Patates doyuruculuğu ve zengin minearal, vitamin yoğunluğu açısından çok yararlı bir yiyecek ve insanlar tarafından çok sevilen bir yanı var. Ancak patatesin nasıl pişirildiği ve yenildiği de önemli. Eğer haşlama patatesten bahsediyorsak söz konusu olan tüm zengin mineral ve vitaminlerden de bahsedebiliriz. Ancak kızartma patates için aynı şeylerden bahsetmek zor olacaktır. Çünkü patates kızartması yağ ile birleşerek ve çoğu zaman patatesin tüm yararlı yanlarını yok ederek yapılabilen bir yemek olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Haşlanmış Patatesin Faydaları ve Zararları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık