Hande Polat’ın önerdiği Muhteşem Yüz ve Cilt Maskeleri

14 Mart 2014
Resim bulunamadı

Aktarlar derneği başkan yardımcısı olarak bilinen Hande Polat, cildiniz ve yüzünüz için muhteşem maskeler öneriyor. Bu maskelerin kullanımı ve uygulanışı ile ilgili bilgiler de sunan Hande Polat, insanların güneş lekelerini ve sivilcelerini nasıl geçireceği hakkında da bilgi veriyor. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken önemli ölçütlerden birisi de, almış oldunuz maskeleri nasıl uygulayacağınız ile ilgili bir konudur. Bu yüzden birbirinden farklı aşamaların art arda çıkması ile, insanların daha da etkili bir maske kullanabilmesi mümkün oluyor.

 

Hande Polat’ın Önermiş Olduğu Yağlı Ciltler Ve Sivilceler İçin En Önemli Maske

Yağlı ciltleriniz ve sivilceli ciltleriniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu maske, insanların ihtiyacına doğru orantılı olarak karıştırılabilen bir maske modelidir. Hazır olarak satıldığı da bilinir lakin kendinizin hazırlaması, sizin için daha doğru ve daha etkili olacaktır. İhtiyacınız olan içeriklere bakacak olur isek, şu sıralamayı inceleyebiliriz.

 • Argan Yağı (ortalama olarak 1 çorba kaşığı)
 • Gül suyu (Ortalama olarak 1 tatlı kaşığı. Yahut alternatif olarak çay ağacı yağı da olabilir.
 • Bir çorba kaşığı beyaz kil.
 • Bir tatlı kaşığı sirke.

Bütün bu yağları karıştırınız ve gözünüzün çevresi hariç tüm cildinize yediriniz. Hemen hemen her sabah bu karışımı uygular iseniz, cilt sorununuzun da kısa bir süre zarfında azaldığını görebilirsiniz. Akabinde farklı maske kürlerine de yönelebilirsiniz. Bu yüzden sizler için farklı maske çalışmalarını da listeliyoruz ve siz değerli okurlarımızın beğenisine sunuyoruz. Birçok farklı karışım ve besin destekli ürün için, aktarlardan da hizmet alabilirsiniz. Aktarların sunmuş olduğu karışımlar yahut ürünler, keza karıştırılabilen farklı tasarımlara da destek sağlıyor.

Güneş Lekelerine Karşı Krem Oluşturma Tarifi

İhtiyacınız olan malzemeler;

 • İki tatlı kaşığı pirinç kepeği yağı
 • Baobab yağı ortalama 10 cc
 • Shea butter yağı 100 gram
 • Kantaron yağı ortalama 1 tatlı kaşığı
 • Limon yağı (10 damla)

Cam bir kaba tüm malzemeleri ekleyin ve önce eritin bunların hepsini. Ardından karıştırmaya devam edin ve donması için kapaklı bir kavanoza doldurun. Tabii bu işlem için, sağlam bir kapaklı kavanoza ihtiyacınız var. Bu yüzden bu işlemi de hallettikten sonra, kreminizi donması için kavanoza doldurabilirsiniz. Günde ortalama olarak 2 defa cildinize uygulayacağınız bu kremi rahatlıkla doğal ortamların da desteği ile kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Hande Polat’ın önerdiği Muhteşem Yüz ve Cilt Maskeleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. derya diyor ki:

  28 ocak 2015 carsamba dilara kocak programındaki hande polat maskelerini merak ediyorum lütfen yayınlarmısınız

Yorum Yaz

Yukarı Çık