Göze Limon Damlatmak Zararlı mı Faydalı mı?

Göze Limon Damlatmak Zararlı mı Faydalı mı?

Göze Limon Damlatmak Zararlı mı Faydalı mı?

Gözlere parlaklık kazandırmak ve canlılık vermek amacıyla birçok insan gözüne limon sıkma yöntemini kullanıyor. Peki, bu yöntem gözlere yarar mı sağlıyor, yoksa zara mı veriyor bunu iyi bilmek gerekiyor. Doğru bilinen yanlışların insan sağlığını ciddi derecede tehdit ettiği şu günlerde, denemek istediğiniz yöntemlerin sonuçlarını iyi araştırmanız gerekir. Gerek duyulduğu zamanlarda bir uzmana da danışılması şarttır.  Peki, göze limon damlatmak doğru mu?

Göze Limon Damlatmak Doğru mu?

Birçok bilgi gibi göze limon damlatmak da doğru bilinen yanlışlar arasında yer alıyor. Çünkü limon içerisinde bulunan asit, göze ciddi zararlar verebiliyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre göze limon damlatmak, limonun içerisindeki sitrik asitten dolayı göz için oldukça zararlı. Uzmanlar tarafından yapılan incelemede, göze limon damlatmanın hiçbir faydası olmadığı ortaya çıktı. Limon göze parlaklık ve canlılık kazandırmadığı gibi, aşırı miktarda kullanıldığında da kalıcı hasarlara sebep olabiliyor. İçerisinde bulunan sitrik asit nedeniyle limon, yakıcı ve alerjik bir etkiye de sahiptir. Tüm bunlar göz önüne alındığında limonun, göze hiçbir faydası olmadığı da ortaya çıkmış oluyor.

Göze uygulanan limon sonrasında gözde aşırı yanma gibi belirtiler görülürse, hemen bol su ile gözün iyice temizlenmesi gerekir. Bu süre ne kadar uzarsa o göz o kadar hasar alacaktır. Bu yüzden yanma başladığı anda hemen göz su ile yıkanmalıdır. Göz vücuttaki en önemli organlardan biri olduğu için büyük önem taşır. Bu yüzden korunması ve yabancı maddelerin göz ile temasından kaçınılması gerekir. Özellikle asit içeren bitki ve maddelerden uzak durulması gerekir. Bu tarz bir madde gözde görme kaybına dahi sebebiyet verebilir. Doğru bilinen yanlışlar arasında yer alan göze limon damlatmak, yapılmaması gereken ve oldukça yanlış olan uygulamalardan.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Göze Limon Damlatmak Zararlı mı Faydalı mı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık