Evde Karın Ağrısından Kurtulma Yöntemleri

8 Haziran 2014
Resim bulunamadı

Karın ağrısı, bir çoğumuzun dayanılmaz olarak nitelendirdiği bir rahatsızlık. Genellikle soğuk günlerde, yemek sonralarında gözlemlenir.

Öncelikle mesaj yapabilirsiniz, elinizi sağdan sola, soldan sağa elinizi karın bölgenizde gezdirmeniz gazın dışarı atılmasında yardımcı olacaktır. Diğer yollarımızdan birisi ise karın ve ayak bölgesini sıcak su ile doldurduğumuz termos ile ısıya tabi tutmamız karın ağrınızı git gide azaltacaktır. Diğer bir husus ise yediklerimiz, yediğimiz yemekler, gazlı, soğuk ve sıcak içecekler de karın ağrınızın oluşmasına neden olabilir. Aşırı şekilde gazlı içeceğin tüketilmesi mide zarına zarar vererek kalıcı veya ölümcül nedenlere sebep olabilir! Düzensiz ilaç kullanmanın kara ciğere zararı olduğu gibi bir o kadarda mideye zararı vardır. Ağrınız şiddetle artıyor ve istifra ediyorsanız derhal ilgili bir hekime baş vurun.

 

Mide ağrısından nasıl kurtulurum?

Geçmişten günümüze kadar gelen şifalı bitki ile çözüm yollarını tavsiye ederim. Öncelikle mide ağrısına neden olan sebebi bulmalıyız. Bu soğuktan, yemekten, içeceklerden dolayı olabilir. Papatya çayı, tarçın, pırasa, patates, maydanoz, portakal, vişne suyu, elma suyu ve muz. Bu besinler düzenli bir şekilde abartıya kaçmadan tüketilirse yararını mide ağrınızı gidereceklerdir.

  1. Mide yanmasında dikkat edilmesi gereklidir.
  2. Aşırı yağlı kızartmalara dikkat edin.
  3. Asitli meyve suyu ve gazlı içeceklere dikkat edin.
  4. Et suyu ile hazırlanmış besinlerden uzak durun.
  5. Kafein içerikli içecekler içmeyin.

Damla sakızlı macun midenin en etkili koruyucusudur. Bu karışım yüzyıllardır en etkili çözüm yoludur. Tarçın ve bal mide ve mide ülserine en iyi gelen karışımdır. Nane sakinleştirici etkisiyle mideyi rahatlatır ve ağrısını keser. Papatya çayı midenin çalışmasını sağlar ve midedeki hastalığın çabucak atılmasını sağlar. Ve yoğurt, yoğurt sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Genellikle yanlış bir içecek içildiğinde veya yendiğinde yoğurdun mikropları vücuttan atmak içince kullanıldığı söylenebilir. Doktorlar uzun yıllar araştırmaları sonucu süt yerine yoğurdu öneriyor.

 

 

Yoğurt süt gibi midede pıhtılaşma yapmıyor aksine daha çok cıvıltma ile birlikte sistemin daha yoğun bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Midenin baş düşmanı olan kahve, aslında daha bir çok organa da zarar veriyor. Kahve iş veya gereçlerinden dolayı ayakta durabilmek için kullanılıyor genelde fakat uzun vadeli kullanıldığı zaman sinir sistemini çürütüyor ve vücudun hassaslaşmasını sağlıyor buda en ufak etkende gerek mide gerekse başka hastalık veya ağrılara sebep oluyor.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık