Evde Bulantı Geçirme Yöntemleri

21 Ocak 2016
Evde Bulantı Geçirme Yöntemleri

Mide bulantısı, günlük hayatta oldukça sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Fazlasıyla can sıkan ve insanı çokça rahatsız eden bu bulantıları geçirmek için bir takım yöntemler kullanabilirsiniz. Basit ama etkili olan ve evde rahatlıkla uygulanacak olan bu yöntemlere kısaca değinelim.

Bitkisel Çözümler

Evde mide bulantısı geçirme yöntemleri için öncelikle bitkisel yöntemlere başvuruyoruz. Bu yöntemlerden en etkili olanları sizler için paylaşıyoruz. Herkes tarafından bilinen ve etkisi yüksek olan yöntemlerden biri nane limon kaynatmak. Nane limon karışımına zencefil eklemek daha etkili bir yöntem olacaktır. Bolca su tüketmek de mide bulantısı üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır. Ancak suyu yavaşça ve yudum yudum içmelisiniz. Bunun yanı sıra içerisinde tane olmayan ve kremasız çorbalar mide bulantısını azaltan etkiye sahiptir. Mide bulantınız varsa, yemek yerken su ve benzeri sıvılar tüketmemeye özen gösterin.

Badem, fındık ve leblebi gibi kuruyemişlerin mide asidini düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Bu sayede mide bulantısı da giderilecektir. Elinizin altında bu kuruyemişlerden varsa, bir miktar tüketmeniz size iyi gelecektir. Bunların yanı sıra nane ve lavanta koklamak a mide bulantısını bastırır. Ferah ve temiz kokuların mide üzerinde olumlu etkileri vardır. Cama çıkıp bol oksijeni ciğerlerinize çekmeniz bile mide bulantısını azaltacaktır. Zencefil ve limon koklamak da aynı etkiyi yaratacaktır.

Papatya çayını bir havlu ya da tülbente sürüp, mide kısmına kompleks yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem de kekik yağıdır. Kekik yağını ayaklarınızın altına sürüp, yünlü çoraplar giyip bu yağı bekletmeniz, mide bulantınız üzerinde olumlu etki yaratacaktır. Evde bulantı geçirme yollarından bir diğeri ise kekik çayına limon sıkıp tüketmektir. Bitkisel yöntemlerden bir diğeri de adaçayıdır. Zencefil ve benzeri çayları kuru değil yaş olan bitkilerden demleyerek tüketmeniz de yarar var.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık