Estetik Diş Kaplaması Fiyatları ve Yapılma Yöntemi

Estetik Diş Kaplaması Fiyatları ve Yapılma Yöntemi

Estetik amaçlı yapılan diş kaplamaları genellikle diş yapısı kötü, alt ve üst çenede çarpık dişlere sahip kişilerce yaptırılmaktadır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde estetik amaçlı yapılan diş kaplamalarının fiyatlarının düşmesi nedeni ile sadece bozuk diş yapısına sahip olanlar değil, hemen herkes estetik diş kaplaması yaptırabilmektedir. Estetik amaçlı diş kaplamaları; köprü uygulamalı kaplamalar, tam diş kaplamalar, metal destek kaplamalar, zirkonyum kaplamalar, implant üstüne yapılan kaplamalar, en çok ve en sık yaptırılan kaplama çeşitleridir. Bu kaplama çeşitlerinden ayrı olarak yaprak porselene kaplama da yapılmaktadır. Yaprak kaplama daha çok dişlerinin yapısını ve gülerken dişlerinin görüntüsünü beğenmeyenler tarafından yaptırılmaktadır.

Yaprak Kaplamalar (Laminate Veneer) diş minesinin bir kısmını kazıyıp, üzerine kaplama yapıştırılması işlemidir. Yapılan işlemde diş minesinin tamamı kazınmaz. Sadece kaplamanın yapıştırılabileceği kalınlıkta diş minesi bırakılır ve diş minesinin üzerine yaprak kaplama yapıştırılır. Yaprak kaplama yöntemi en kolay yapılan ve çok kısa sürede çok mükemmel sonuçlar alınabilen bir yöntemdir. Estetik amaçlı yapılan yaprak kaplamanın en büyük dezavantajı kullanırken dikkatli olunması, kaplama yapılan dişlerle çok sert yiyeceklerin yenmemesi ve üzerinde kaplama olan dişlerle kesinlikle ceviz, fındık vb. şeylerin kırılmaya çalışılmamasıdır.

 

 

Estetik Diş Kaplama Fiyatları

Estetik amaçlı yapılan diş kaplama fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlediği fiyat listesi üzerinden hesaplanarak yapılmaktadır. Fakat estetik amaçlı yapılan kaplamaların maliyetleri diş bozukluklarının tedavisi için yayılan tedavilere göre çok daha maliyetli ve masraflı bir iş olduğu için fiyat aralığı oldukça geniş bir alandır. Bu nedenle Türk Diş Hekimleri Birliğinin yayınlamış olduğu fiyat listesi daha çok tavsiye ve karşılaştırma ölçütü bir liste gibi vazife yapmaktadır. Bu nedenle estetik amaçlı diş kaplamaları şehirlere göre, hatta ilçelere ve daha da ileri gitmek gerekirse semtlere göre bile farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da Nişantaşı semtinde yapılan estetik amaçlı diş kaplaması fiyatı ile Küçükçekmece’ deki estetik amaçlı diş kaplaması fiyatı kesinlikle aynı değildir. Bu nedenle estetik amaçlı yaptıracağınız diş kaplamalarında mutlaka diş kliniği ve malzeme kalitesini araştırarak yapmanızı tavsiye ederim.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Estetik Diş Kaplaması Fiyatları ve Yapılma Yöntemi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık