Elmanın Faydaları

Elmanın Faydaları

Elma meyvelerin kralı diyebileceğimiz meyvelerden. Ciddi manada fazlaca faydası bulunuyor. İnsan vücuduna faydalı olan bir çok içeriği bulunduruyor olması bir yana, türlü hastalıklarla başa çıkma adına tam bir savaşçı meyve olduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda bilim adamları tarafından bolca övgülere mazhar olan elma kas yapısını koruyor. Kasın erimesini engelleyen mucize içeriği ursolik asitin bilim adamları tarafından elma kabuğunda oluğu açıklandı. Aynı araştırmada ursolik asitin kasların yeniden yapılanmasında önemli bir faktör olduğu ortaya konuldu.

Elma Günde 1 Tane Mutlaka

Uzmanlar tarafından sıklıkla tüketimi teşvik edilen elma çok sayıda vitamini bir arada barındırıyor olması sebebiyle harika bir besin kaynağı. Elma şeker hastalığının düşmanı, kan şekerini de düşürüyor. Yanı sıra zararlı yağ asitlerinin oluşumu ve kolestrolü de azaltıyor. Tam bir kanser savaşçısı olarak kendini ispatlayan elma bunu kabuğunda bulunan triterpenoids maddesi sayesinde yapıyor. Elmanın faydaları öyle çok ki, elden düşmemesi gereken bir meyve. Her şeyden önce kişinin günlük alması gereken vitamin ve mineralleri fazlasıyla içeriyor. İçerdiği organik asitler arasında soda ve fosfor bulunuyor. Bu sayede beyin, mide ve karaciğer dostu olarak biliniyor. İçerdiği vitaminler; A, B1, B2, B5, C, E, ve PP sinir sistemi için de olukça faydalıdır.

Elma Mucizesi

Elma aynı zamanda içerdiği organik asitler sayesinde gençleşmeye önemli oranda katkı sağlıyor. Cildinizi elma suyu ile sildiğiniz zaman tazelendiğini göreceksiniz. İçeriğinin büyük bir kısmını da su oluşturuyor. Bir elma çeşidine göre 40-60 kalori arasında değişiyor ve diyetlerde de en çok başvurulan bir meyve oluyor. Kalp sağlığını koruyan meyveler arasında en başta gelen elma aynı zamanda iyi bir ateş düşürücü. Böbreklerin çalışıp, vücudun zararlı ürik asiti dışarı atabilmesini sağlıyor. Elmanın faydaları düşünüldüğünde her mutfağa mutlaka girmesi şart oluyor.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Elmanın Faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık