Elektrikli Diş Fırçaları Hakkında Tüm DETAYLAR

Elektrikli Diş Fırçaları Hakkında Tüm DETAYLAR

Dişlerinizin sağlığı için mutlaka dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız. Çünkü yemeklerden sonra ağızda kalan yemek artıkları ve içecek artıkları temizlenmediği takdirde dişlerinizin çürümesine sebep olur. Tabi diş fırçalamanın önemli olduğu kadar diş fırçanızı ve dişlerinizi fırçalama tekniğinizde çok önemlidir. Dişlerinizi fırçalamadan önce diş hekiminden dişleriniz ve hangi tip fırça ile fırçalamanız gerektiği hakkına bilgi almanızı dişlerinize çok daha iye ve güzel bakmanızı sağlayacaktır.

 

Diş Fırçası Çeşitleri

 

Halen piyasada genel anlamda üç çeşit diş fırçası vardır. Herkesin bildiği Sıradan ve manüel, pille ve şarj edilebilir diş fırçası

 

Sıradan Manüel Diş Fırçası: Herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan, herkesin bildiği, elimizle dişlerimizin temizliğine yardımcı olan fırça çeşididir. Üzerinde naylon kılları bulunan ve çeşitli formlarda üretilebilen en yaygın ve en bilinen diş fırçasıdır.

 

Pilli Diş Fırçaları: Elektrikle çalışan ve enerji ihtiyacını pille karşılayan ve şarj edilebilir diş fırçası kullanmak istemeyen kişilerce tercih edilen bir diş fırçası çeşididir. AA batarya veya pil kullanırlar. Elektrikli diş fırçası olarak da bilinirler. Tasarımları sıradan normal diş fırçalarına benzer. Yalnız vibrasyonları oldukça kuvvetlidir ve dişleri iki kata daha fazla temizler.

 

Şarj Edilebilen Diş Fırçaları: şarj edilebilen diş fırçaları, elektrikle diş fırçası olarak da bilinir. Pili diş fırçasından farkı, bu fırçanın diğeri gibi her seferinde pil almak yerine üzerindeki orijinal pili şarja takarak kullanılmasıdır.

 

Şarj Edilebilen Diş Fırçaları Teknolojik Özellikleri: Dönerek, salınım hareketi yaparak çalışan fırçaların diş plaklarını ve tartar oluşumunu önlemede,    manüel fırçalara göre daha etkili olduğu tespit edilmiştir.

 

Elektrikli (Pilli ve Şarjlı) Diş Fırçalarının Özellikleri

 

Elektrikli diş fırçaları, manüel diş fırçalarına göre çok daha fazla özellik ve fayda sunmaktadırlar. Bu tip fırçalar, fırçalama alışkanlığı kazandırmaya birebirdir.

 

 

  • Minesi hassas dişlerin fırçalanmasında ve diş etlerine masaj yapılmasında manüel fırçalara oranla daha verimlidirler.
  • Dişlerin sert fırçalanması halinde uyarı veren sensorları bulunur.
  • Hangi dişlerin ne kadar fırçalandığını gösteren kronometre.
  • Fırça başlığını değiştirme zamanın geldiğini hatırlatan ikazlar.
  • Çok fonksiyonlu salınım ve devinim özelliği.
  • Fırça kılını tercih edebilme ve sertlik ayarlayabilme özelliği.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Elektrikli Diş Fırçaları Hakkında Tüm DETAYLAR Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık