Diş Kaplaması Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?

Diş Kaplaması Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?

DİŞ KAPLAMASI

Diş problemi çoğu insanın yaşamış olduğu bir problemdir. Çeşitli sebepleri olmasına rağmen genetik faktörü de bulunmaktadır. Bu problem ile başa çıkmak mümkün olmakla birlikte oldukça meşşakatlidir.

Aslında çocukluk dönemimizde dahi kendini belli etmeye başlayan çeşitli diş problemleri yaşayan birçok kişi vardır. Dişte oluşan sorunlarını küçük yaşlarda önemsemeyen insanlar mutlaka ileriki yaşlarda yaşayacağınız daha büyük sorunlara sebep olacaktır. Ve pişmanlık duygusunu yaşamanız kaçınılmazdır.

Bu problemlerle başa çıkmak isteyen kişiler için, oldukça yoğunlukta olan insanlar için, birçok tedavi yöntemi bulunur. Ayrıca bunun yanında güzel bir görünüme kavuşmaları da sağlanmaktadır. Bunlardan bazıları; diş kaplaması, takma diş gibi yöntemlerdir.

diş kaplaması

DİŞ KAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Diş kaplaması, diş kuron kaplama diye bilinen porselenden yapılmış kişiye özel olarak uyguladıkları bir kaplamadır. Bu kaplamaya estetik materyaller konulmakta olup ayrıca hoş ve temiz bir görünümde sağlanmaktadır. Kaplama yapılacak olan dişin üzerine kaplamanın oturtulması ve diğer dişlerin boyları arasında herhangi bir fark olmaması adına, kişinin kendi dişleri1 milimetre kadar kesilir. Ve küçültülme işlemi yapılır. İşlem gerçekleştikten sonra kişinin çene yapısına, damak yapısına ve diş boylarına göre diş kaplaması uygulanır.

Tabi bu diş kaplamasını yaparken kullanılan malzemelerin kaliteli, temiz olması oldukça önem taşır. Bilinmeyen bir malzemeden yapılması veyahut temiz olmayan bir ortamda yapılması çeşitli hastalıklara sebep olacaktır.

Yapılan kaplamaların tamamlanması ise, kişiye göre değişmekle birlikte 2 veya 3 seans olabilir. Zaman alan kısmı laboratuarda gerçekleştirilen işlemlerdir. Kişinin dişçi koltuğunda geçireceği zaman kısadır.

Diş kaplaması yapıldıktan sonra bakımı oldukça önem taşır. Eğer bakımını yapmazsanız hem rahatsızlık çekersiniz hem de yapılan onca işlem boşa gitmiş olur. Kesinlikle sert cisimleri dişlerinizle kırmaya, ezmeye çalışmamalısınız. Temizliğinizi günlük olarak yapmalısınız. Zaten doktorunuz bu konuda gerekli açıklamayı size mutlaka yapacaktır.

DİŞ KAPLAMA FİYATLARI NASILDIR?

Diş kaplama fiyatları kesin olarak belirtilmemekle birlikte kişiden kişiye ve doktordan doktora da değişiklik göstermektedir. Sabit bir fiyat söylemek mümkün değildir. Fakat araştırma yapıldığında genel olarak 500-1000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

diş kaplaması fiyatları

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Diş Kaplaması Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık