Crohn Hastalığının Tedavisi

Crohn Hastalığının Tedavisi

Crohn hastalığı çok farklı bir tür olması neden ile üzerinde yapılan araştırmalar hala devam etmektedir. Yemek borusu mide sindirimi kalın ve ince bağırsaklar anüs gibi sindirimi sağlayan organları sistematik bir şekilde etiler. Crohn hastalığının nedenleri hakkında detaylı bir bilgi edinilememiştir. Ancak bu hastalık bir tür kanser değildir. Kanser olmamasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması sonucunda kansere çevrilebilir. Tüm dünyada yaşanan bu hastalık genellikle yapılan araştırmalar sonucunda beyaz ırklarda daha fazla görülmektedir. Çeşitli belirtileri bulunmaktadır. Vücudumuzda meydana gelen çeşitli tepkimeler sonucunda mutlaka uzman bir yardım alarak doktor kontrolünden geçmek gerekir.

 

Crohn Hastalığının Belirtileri

Crohn hastalığı bir tür sindirim sorunu olduğu için özellikle kalın bağırsakta kalınlaşma meydana gelir. Sindirim zorlaşmaktadır. Sindirim ile birlikte anüste meydana gelen kanamalar bu hastalığın en önemli belirtileri arasında yer alır. Ayrıca midede meydana gelen yanma hissi mide bulantısı ile birlikte karışarak kişiye büyük sıkıntılar yaşatabilir. Midede meydana gelen iltihaplanmalar karın bölgesinin şişerek ciddi bir şekilde kendisini belli etmesine neden olur. Bazı iltihaplı belirtilerde kişide ciddi bir ateş yaşanır. Bu ateş ile birlikte vücut kısa süre içerisinde tepki vererek halsiz düşer.

 

 

Crohn Hastalığının Tedavisi

Hastalığın kesin bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Hastalığın nedenleri hakkında detaylı bir bilgi sahibi olunmadığı için tedavisi hakkında yöntem geliştirilememektedir. Crohn hastalığının tedavisini sadece hastalığın azma dönemlerinde yapmak gerekir. Bu dönemlerde bazı hemoroit tedavi yöntemleri uygulanabilir. Ayrıca diyet ve ilaç desteği sağlanabilir. Kesin bir tedavisi olmadığı için uzun bir süreç ortaya çıkabilir. Bu durumda mutlaka uzman desteğinden yararlanmak gerekebilir. Psikolojik olarak destek almak hastalığın daha hafif bir şekilde geçirilmesine neden olabilir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Crohn Hastalığının Tedavisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık