Çok Kiloluyum Nasıl Zayıflayabilirim?

Resim bulunamadı

Bunun gibi pek çok soruyu hemen hemen her gün yahut her zaman diliminde kendinize soruyor iseniz, zayıflamak için gerekenleri yapmaya hazırsınız demektir. Bu yüzden sizlere sunacağımız çözümler, hem etkin hem de başarılı sonuçlar vermek adına çok etkili olacak. Yapmanız gereken ilk işlem, yazımızın devamını okumak ve çözüm için işe koyulmak olacaktır!

 

Nasıl Zayıflayabilirim Peki?

Zayıflamak için öncelikle bir amaç belirlemeli ve ardından aşağıda sunduğumuz listedeki gibi bir artı ve eksi listesi yapmalısınız.

 • Zayıflamayı ne için istiyorum?
 • Neden zayıflamam lazım?
 • Zayıflamaz isem neler yaşayacağım?
 • Zayıflar isem insanların bakışı nasıl olacak?
 • Daha güzel/yakışıklı olacak mıyım yani?
 • Ne yapmam gerekiyor?
 • Bunu yapar isem rahatlayacağım.
 • Kesinlikle yapmalıyım!
 • Az kaldı, ha gayret!

Öncelikle elinize bir kağıt alın ve bu söylediklerimi bir yere not edin. Bu işlemleri uygular iken, hem rahat hem de sakin bir şekilde düşünmelisiniz. Bu sayede kendinize bir motivasyon aşılamış olacaksınız ve gerekli çalışmaları bu sayede daha rahat ve etkili bir biçimde yapabileceksiniz. Hem hızlı, hem de başarılı bir sonuç bekliyor iseniz, fazla aceleci davranıyorsunuz diyebilirim. Çünkü bu işlem, bir süreç. Sonuç odaklı yapıldığı zaman nasıl yapıldığı ve ne şekilde yapıldığı değişebilir ve istenmeyen sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yüzden sürecin gidişatı ile hareket etmemiz daha mantıklı olacak. Yapmamız gereken şey, sağlıklı bir tercih ve sağlıklı bir düşünce.

İlk İşlemden Başlayın!

Kendinizi düşündüğünüz ve kendinizi sorguladığınız her an, sizin için daha kaliteli sonuçlar ortaya çıkacaktır emin olun. Özel bitki çaylarını deneyerek, beslenmenizi bir düzene sokmanız sizin  için en iyi fırsatlardan ve başlangıçlardan olacak. Bu sayede zayıflamak için açılan kapılara yavaş yavaş yürümeye başlayacaksınız. Bunun bir diğer nedenlerinden birisi de, ki bu da etkili bir sonuç sağlar, zayıflamak için fazla enerji harcamanın çok yanlış olduğudur. Fazla enerjiyi bir anda yakar iseniz, vücudunuz kendi dengesini dahi zayıflatacaktır ve sizi ayakta tutmak adına uykunuzu dahi getirecektir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde kendinizi toparlayın ve beslenmenizi bu sisteme göre düzenleyin. Ardından spor yapmayı ve düzenli yürüyüşler yapmayı unutmayın. Hem sporun rahatlığına ulaşın, hem de zayıflamak için ilk adımları atmaya başlayın. İlk adımlar atıldıktan sonra arkası çok rahat bir şekilde gelecektir emin olun. Sadece biraz inanç, azim ve güç gerekiyor, ki bu da sizde olan bir şey ki şu an buradasınız.

Ekstra Olarak Ne Yapabiliriz Peki?

Ekstra olarak sizlere önerebileceğim şey, tamamen doğal olmanız ile ilgili bir durum. Doğal olur iseniz, yani doğal beslenip spor yapmaya devam eder iseniz, kilonuzu kontrol altına almanız o kadar kolaylaşacaktır. Bu sayede rahat bir şekilde kilo vermeye başlayacak ve akabinde hızınızı alamayıp uzun bir süreç dahilinde de olsa istediğiniz bir kiloya düşebileceksiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Çok Kiloluyum Nasıl Zayıflayabilirim? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. küçükkız diyor ki:

  ben 13 yaşında bir kızıyım biraz şişim küçüklüğümden beri hiçbir zaman bir çocuk gib görülmedim mesela 7 yaşındayken hep beni 10 yaşında oldumu zannederlerdi şimdise 13 yaşındayım 17 gibi falan zannediyorlar hiç bir zaman çoculuğumu yaşıyamadım en büyük hayalim bir asker yada savaşçı olabilmek ama büyüdüğümde zayıf olacak mıyım bilmiyorum sadece bildim bir şey var allahtan ümit kesilmes bu dünyada ceneti yaşarsan ahirete cehennemi yaşarsın bu dunyada cehennemi yaşarsan ahirete cenneti yaşarsın o yüzden dua edin ve sağlıklı beslenin

 2. seda diyor ki:

  ya zayıflamak istiyorum ama zayıflayamıyorum nasıl olucak nasıl zayıfayacağım

Yorum Yaz

Yukarı Çık