Çilek ile Yüz Maskesi Tarifi

11 Şubat 2014
Çilek ile Yüz Maskesi Tarifi

Bilinmeyen çilek mucizesine, bir farklı olgu da maskeden geliyor. En büyük tedavi desteklerini bünyesinde barındıran çilek için, birbirinden farklı tercihler ve tedavi şekilleri söz konusu.

 

Çilek Nasıl Bir Meyvedir ve Ne Gibi Faydaları Vardır!

Şu sıralar oldukça çok tüketilen çilek meyvesinin faydaları, saymakla bitecek türden değil. Yiyerek yahut cilde uygulayarak yararlanabileceğiniz bu meyve, oldukça etkili çözümler üretiyor. İçerisinde bol miktarda fosfor ve demir barındıran bu meyve, B, K ve C vitaminleri bakımından da oldukça zengin! Damar tıkanıklığına iyi gelen bu besin, kolestrolü düşüren bir etkiye sahiptir. Bu yüzden kullanır iken daha dikkatli olunmasında fayda vardır. Vücuda kuvvet veren bu meyve, bağırsak kurtlarını döküyor, kanı temizliyor, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlıyor. Üstelik en çok sevilen meyveler arasında yer alan bu meyve kansere karşı da bir etki sağlıyor. Bağışıklık sistemi, oldukça önemli bir sistem ve antibiyotik destekleri hemen hemen her zaman bu meyve ile alınabilir. Çilek meyvesi, hem ruh sağlığı için hem de beden sağlığı için oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Yaz aylarında ihmal edilmemesi gereken bir meyve olan çilek, yaş olarak yenildiği vakit oldukça fayda sağlıyor. Keza kurutulmuş çilekler de kullanılabiliyor ama taze olarak tüketir iseniz, kat kat daha fazla faydasını göreceksiniz. Leziz tadı ile insanı büyüleyen bu meyveyi, teniniz ile mutlaka tanıştırmanızı tavsiye ediyorum. Çilek meyvesinin, naçizane cilde vermiş olduğu katkıyı uzun uzun aşağıda listeliyoruz efendim, buyrunuz!

 

Çilek İle Yapılan Çay Tarifi!

Çileğin meyve olarak tüketilmesinin yanında, yaprak olarak da tüketilmesi ön planda duruyor. Bu meyvenin, günümüzde bu şekilde sık sık tüketilmesine ek olarak üretilen çayı, yapraklarındaki deva ile ön plana çıkıyor. Keza çileğin yararının yanında, yapraklarının da büyük oranda faydası var. Bu yüzden bu meyveyi tüketir iken, yapraklarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Çilek Çayının Faydaları Nelerdir?

Damar sertliğinden tutun da, karında su toplanması, tansiyonun yükselmesi, böbrekte ve mesanede oluşan rahatsızlıklar, mafsal iltihabı, kum ve taş gibi rahatsızlıklarda çilek çayı tedavisinin büyük bir artısı bulunmaktadır. Bu tedavi çayı için ihtiyacınız olan tek şey, 300 gramlık bir çilek yaprağıdır. 300 gramlık çilek yaprağını ve kökünü bir gece suda bekletmelisiniz. Ertesi gün bir litre su içinde kaynatarak rahatlıkla çay şeklinde tüketebilirsiniz!

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık